Pokazała, jak karmi piersią z kieliszkiem w dłoni. I rozpętała się burza!

Piosenkarka pokazała w sieci kontrowersyjne zdjęcie, które podzieliło jej fanów.
/ 4 miesiące temu
Pokazała, jak karmi piersią z kieliszkiem w dłoni. I rozpętała się burza! fot. Screen Instagram/jessiejamesdecker

Bohaterką zdjęcia jest 30-letnia amerykańska piosenkarka country Jessie James Decker. W Polsce nie jest szczególnie popularna, jednak na Instagramie śledzą ją niemal 3 miliony osób. Jedno z ostatnich zdjęć gwiazdy wywołało niemałe poruszenie.

Pierś i kieliszek?

Jessie James Decker zamieściła na swoim profilu zdjęcie, na którym karmi piersią swojego syna. I nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby w dłoni nie trzymała... kieliszka z różowym płynem. Internauci od razu pomyśleli, że znajduje się w nim alkohol. Może to również sugerować podpis zdjęcia: „Cheers bitches”.

 

Cheers bitches

Post udostępniony przez Jessie James Decker (@jessiejamesdecker)

Pod zdjęciem rozpętała się burza. Wielu obserwujących zarzuciło celebrytce nieodpowiedzialność. W komentarzach piszą, że nie tylko sama Jessie James Decker nie powinna pić alkoholu w czasie karmienia piersią. Podkreślają, że takie zdjęcie sugeruje innym matkom, że spożywanie alkoholu w okresie karmienia jest w porządku.

Nie obrażony przez pierś jestem obrażony przez alkohol. Zły pomysł i powód, dla którego wiele dzieci jest tak pokręconych w dzisiejszych czasach
- napisał jeden z komentujących.

Znaleźli się też obrońcy, którzy piszą, że nie ma pewności, że w kieliszku faktycznie jest alkohol. Może to być np. oranżada. I rzeczywiście, nie ma pewności, że celebrytka piła drinka.

Co na to eksperci?

Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) rekomenduje powstrzymanie się od picia alkoholu w czasie karmienia piersią. Amerykańska agencja podkreśla jednak, że niewielka ilość alkoholu, nie szkodzi dziecku.

Zasadniczo umiarkowane spożycie alkoholu przez matkę karmiącą piersią (do jednego standardowego drinka dziennie) nie jest szkodliwe dla niemowlęcia. Najbardziej niebezpieczny czas karmienia piersią wynosi 30 do 60 minut po spożyciu napoju alkoholowego, gdy poziom alkoholu jest najwyższy. Jednak alkohol jest nadal obecny w mleku matki przez 2 do 3 godzin po spożyciu
- cytuje zalecenia CDA portal independent.co.uk.

Co tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!

Źródło: wprost.pl, independent.co.uk

Przeczytaj:
Kazali karmiącej zakryć pierś w restauracji. Jej reakcja? Mistrzowska!
Opublikowała zdjęcie z wakacji. Stało się hitem w internecie. Nic dziwnego!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 miesiące temu
Myślę, że karmi można spokojnie wypić ;) W dzisiejszych czasach macierzyństwo to duży stres, wszyscy wiedzą lepiej jak powinnaś wychowywać swoje dziecko i udzielą ci swoich światłych rad czy tego chcesz czy nie. Żyjemy pod duża presją - trzeba być idealną matką, żoną i kochanką, no i najlepiej jeszcze robić karierę zawodową ;)
/4 miesiące temu
"cytuje zalecenia CDA portal independent.co.uk" Chyba CDC ;)