POLECAMY

Czy można zajść w ciążę podczas okresu?

Zastanawiasz się, czy można zajść w ciążę podczas okresu? Przekonaj się, jakie jest naprawdę ryzyko zajścia w ciążę w trakcie tych trudnych dni dla każdej z nas. Sprawdź, czy należy się zabezpieczać w czasie miesiączki! Sprawdź, jak uchronić się przed niechcianą ciążą! Koniecznie przeczytaj i zapoznaj się z materiałem!

Zajście w ciążę podczas okresu to temat dość kontrowersyjny i owiany wieloma mitami. Niektóre pary w ogóle nie decydują się na seks w trakcie miesiączki, innym natomiast sprawia to dużą przyjemność. Są też osoby decydujące się na współżycie w tym czasie, ponieważ uważają że ochroni je to przed niechcianą ciążą.

Zadbaj o higienę

Seks w czasie okresu bywa dla kobiety bardzo odprężający i przyjemny. Często też łagodzi dolegliwości związane z menstruacją. Z drugiej strony może stwarzać ryzyko infekcji układu moczowo-płciowego zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Dlatego po stosunku należy się dokładnie umyć.

Czy można zajść w ciążę podczas okresu?

Krwawienie miesiączkowe nie daje stuprocentowego zabezpieczenia przed zajściem w ciążę. Aby jej uniknąć również w tym okresie należy korzystać z antykoncepcji.

Czy dziewica może zajść w ciążę?

Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę podczas okresu?

Przekonanie, że w czasie okresu nie można zajść w ciążę, bierze się stąd, że teoretycznie owulacja powinna wystąpić w 14 dniu cyklu. Dotyczy to jednak 28-dniowego cyklu idealnego. W rzeczywistości żadna kobieta nie ma idealnie regularnych 4-tygodniwych miesiączek.

Faktem jest, że jajeczkowanie ma miejsce na 14 dni przed początkiem kolejnego cyklu (pierwszy dzień krwawienia). Komórka jajowa żyje 10-24 godzin. Natomiast plemniki w sprzyjających warunkach (drogi rodne kobiety w okresie okołoowulacyjnym) zachowują zdolność do zapłodnienia przez minimum 3 dni.

Oznacza to, że przy krótkich cyklach seks podczas okresu może doprowadzić do zapłodnienia. Z drugiej strony nawet u kobiet z długimi cyklami czasami owulacja występuje znacznie wcześniej. Termin jajeczkowania może ulec zmianie pod wpływem wielu czynników takich jak gorączka, stres, przeziębienie, odchudzanie, podróże. Dlatego żadnego dnia cyklu nie można uznać za 100% niepłodny. Chociaż oczywiście podczas okresu ryzyko zajścia w ciążę jest znacznie mniejsze niż w przewidywanym terminie owulacji.

Ryzyko impotencji wzrasta z wiekiem

Czy podczas okresu trzeba się zabezpieczać?

Jeżeli nie chcemy zajść w ciążę, podczas okresu również należy korzystać z antykoncepcji. Oczywiście jeżeli już stosujemy antykoncepcję hormonalną, „miesiączka” ma charakter krwawienia z odstawienia i nie trzeba się dodatkowo zabezpieczać. W tym okresie również jest się chronionym przed ciążą.

Jeżeli jednak nie korzystamy z antykoncepcji hormonalnej, dobrym rozwiązaniem są prezerwatywy. Poza niechcianą ciążą zabezpieczają one również przed infekcjami i zakażeniami przenoszonymi drogą płciową oraz chronią mężczyznę przed krwią, która jest materiałem drażniącym.

Zobacz także:
Czy można mieć okres w ciąży?
Kalendarz ciąży Mamotoja.pl

Dowiedz się więcej o seksie w czasie miesiączki z naszego forum medycznego.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (183)
/5 miesięcy temu
Można zajść w ciąże "podczas" okresu z racji tego, że nasienie dłużej utrzymuje się w pochwie i podczas owulacji może dojść do zapłodnienia. By temu zapobiec można się zabezpieczać. Według mnie najlepiej się zabezpieczać bezinwazyjnie - czyt. bez ingerencji w swoje ciało tabletkami. Tylko prezerwatywy nam gwarantują brak problemów zdrowotnych i efektów ubocznych. https://nocnemarzenia.pl/ Zapraszam
/rok temu
CZY PODCZAS DRUGIEGO DNIA OKRESU MOGE ZAJSC WCIAZE GDYZ JESTEM 3MIESIACE PO PORODZIE
/rok temu
Ludziska puknijcie sie w czoło z takimi radami! Podczas okreu mozna zajść w ciążę tak samo jak w ciązy byś była i pisała, żeby wtedy nie współżyć bo anuż zrobZajść w ciążę można gdy się ma bardzo krótkie cykle .Naprzykład jeśli współżyjesz z mężem w czasiei ci się ciąża mnoga! Bzdury! okresu to nigdy nie zajdziesz w ciążę w dniu okresu, ale jeśli plemniki przeżyją do dnia owulacji czasem są plemniki "mutanty" co mogą przeżyć do 7 dni ale tylko w środowisku im sprzyjającym tzn, w śluzie płodnym wtedy jest możliwość że dojdzie do zapłodnienia. Owulacja trwa ok 24h do max 36 h są to raptem max dwa dni płodne. A przez resztę cyklu jesteśmy niepłodni. A i na marginesie jak jesteś w ciąży to nie ma czegoś takiego jak okres w ciąży. Jesli masz krawienie wtedy to znaczy, że istnieje zagrożenie poronieniem,.
POKAŻ KOMENTARZE (180)