Zdrada fizyczna czy emocjonalna: która bardziej nas dotyka?

Zdrada, której dopuszcza się partner życiowy, jest bardzo częstym problemem zarówno w związku małżeńskim, jak i partnerskim. Nie zawsze jesteśmy jednak jej pewni, z reguły możemy się tylko domyślać i dochodzić do takich wniosków, obserwując zmienione zachowanie partnera. Zaczynamy się zastanawiać, czy jest to zdrada emocjonalna czy może fizyczna, a może jej najbardziej niebezpieczna odmiana, czyli gorący i trwały romans.
/ 24.04.2014 09:44

Zdrada

fot. Materiały prasowe

Długotrwały charakter zdrady emocjonalnej

Bardziej dotkliwa jest zdrada psychiczna, bo rozwija się stopniowo i przechodzi w coraz głębszą relację z nowym partnerem. Najgorsze jest przekonanie, że to takie niewinne zaangażowanie bez podtekstów seksualnych. Prawda jest taka, że coraz bardziej oddalamy się emocjonalnie od naszego partnera, tracimy uczucie bliskości, wytwarza się coraz większy dystans. Mimo że nie ma kontaktu fizycznego, przynajmniej na początku, to ranimy bliską nam dotąd osobę.

Kogo bardziej dotyka zdrada fizyczna

Wydawać by się mogło, ze zdrada fizyczna jest bardziej dotkliwa dla mężczyzn, bo dotyka ich dumy i godności. Rzeczywistość jest bardziej złożona i często mężczyzna przeżywa zdradę psychiczną partnerki czy małżonki równie mocno, jak zdradę fizyczną. Decydują tu raczej doświadczenia wyniesione ze związku oraz indywidualny charakter danej osoby, bez względu na płeć. Zdrada fizyczna oznacza jednorazowy akt lub powtarzalną czynność związaną z bliskością cielesną. Wątpliwości wyjaśni prywatny detektyw.

Kiedy zdecydujemy się na rozwianie podejrzeń co do wierności partnera czy małżonka, zawsze możemy skorzystać z usług agencji detektywistycznej. Specjaliści w dziedzinie zdobywania wiarygodnych informacji podejmą działania zmierzające do ustalenia, czy nasz partner przebywa w innym, nieformalnym związku i jaki on ma charakter. Podjęte przez detektywów działania mogą potwierdzić głębokie zaangażowanie partnera, zarówno emocjonalne jak i fizyczne, w inny związek.

Rozstanie czy rozwód – jak to zrobić

W chwili podjęcia decyzji o rozstaniu z partnerem możemy mu przedłożyć niezbite dowody zdrady zebrane przez prywatnego detektywa. Przy założeniu sprawy rozwodowej w sądzie, biura detektywistyczne, takie jak Detektyw24.net, podejmują wiele działań w celu potwierdzenia przypuszczeń o niewierności partnera. Podstawową czynnością w zdobywaniu informacji jest obserwacja partnera, która jest dokumentowana jednocześnie poprzez zdjęcia i nagrania video. Sporządzony raport, może być wykorzystany w sądzie na rozprawie rozwodowej jako dowód zdrady, co potwierdzi detektyw, występujący w charakterze świadka.

Materiał partnera.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/11.05.2014 18:48
Zdrada jest jakby czymś naturalnym. Zdradzają kobiety i mężczyźni. Problem w tym, że jeśli kobieta zdradza to nie dzieje się nic wielkiego, kiedy to się przydarzy facetowi jest to wielkie złamane serce. Wiem że upraszczam, ale tak wygląda życie.
/11.05.2014 15:56
Każda zdrada jest nie do przyjęcia. Nie wyobrażam sobie pozostawania w związku ze zdrajcą choćby minutę, podjęłabym natychmiast odpowiednie kroki do zakończenia związku, małżeństwa, kontaktu.
/09.05.2014 20:48
Chyba każda boli mocno, w każdym momencie życia, ja chyba nie zaakceptowałabym żadnej zdrady. To zerwanie dla mnie wszelkich podstaw zaufania.
POKAŻ KOMENTARZE (1)