Pierwsza randka - 7 najlepszych tematów rozmów fot. Fotolia

Pierwsza randka - 7 najlepszych tematów rozmów

Nie wiesz, jakie tematy warto podjąć na pierwszej randce? Przeczytaj nasze podpowiedzi!
/ 15.01.2019 13:25
Pierwsza randka - 7 najlepszych tematów rozmów fot. Fotolia

Pierwsza randka wiąże się z dużym stresem, ponieważ nie zawsze wiemy, jak wywrzeć pozytywne wrażenie na osobie, z którą się umówiliśmy. Najwięcej kłopotów przysparza rozmowa. Wiele z nas nie ma pojęcia, jakie tematy wypada poruszyć na pierwszym spotkaniu, a których kwestii lepiej nie podejmować.

Przedstawiamy 7 najlepszych tematów, które warto przegadać na pierwszej randce. Dzięki nim lepiej poznasz osobę, z którą spotykasz i unikniesz kwestii, o jakie nie należy pytać na wczesnym etapie znajomości.

1. Zainteresowania

Na pierwszym spotkaniu warto porozmawiać o swoich pasjach. To temat rzeka, o którym można rozprawiać godzinami. Dzięki niemu dowiesz się, jak druga strona spędza wolny czas, co sprawia jej największą przyjemność. Być może okaże się, że macie wspólne zainteresowania, co jeszcze bardziej was do siebie zbliży. 

5 lęków kobiet przed pierwszą randką

2. Bieżące wydarzenia

Z uwagą śledzisz aktualne wydarzenia z kraju i ze świata? Warto pogadać o tym na pierwszej randce. Będziesz mogła wyrazić swoje opinie na wiele ważnych kwestii i poznać spostrzeżenia osoby, z którą się umówiłaś. Najbezpieczniej rozmawiać na tematy społeczne. Polityczne i religijne lepiej zostawić na kolejne spotkania, ponieważ istnieje ryzyko, że dojdzie między wami do zaciętej wymiany zdań, która może mieć kiepski finał. 

3. Kultura

Kultura to bardzo szeroki temat, dlatego warto go podjąć na pierwszej randce. Opowiedz osobie, z którą się spotkałaś, na czym ostatnio byłaś w kinie czy teatrze, dowiedz się, po jaki gatunek literatury sięga najczęściej. Rozmowy o muzyce, książkach czy kinematografii są lekkie i przyjemne, dlatego czas upłynie wam w mgnieniu oka. Dzięki nim można nie tylko poszerzyć horyzonty, lecz także zdobyć wiele cennych informacji na temat upodobań drugiej strony. 

4. Jedzenie

Jedzenie to temat, który warto podjąć na pierwszej randce, kiedy nastanie niezręczna cisza. Zapytaj, jakie potrawy najbardziej smakują osobie, z którą się spotkałaś, a za którymi nie przepada. Opowiedz, czy wolisz jadać na mieście, czy w domu. Może się okazać, że oboje jesteście fanami jakiegoś rodzaju kuchni i będziecie mogli na kolejnych randkach wspólnie gotować.

5. Podróże

Rozmowy o podróżowaniu potrafią być długie i bardzo inspirujące, dlatego na pierwszej randce nie powinno się od nich stronić. Dobrze dowiedzieć się, w jakich miejscach była osoba, z którą się spotkaliśmy, zapytać, czy woli podróżować po Polsce czy zagranicą. Jeśli masz na swoim koncie niezapomniane wyjazdy, warto, abyś o nich opowiedziała. Pamiętaj jednak, żeby zbytnio się nimi nie afiszować. Możesz wyjść na osobę, która ma tendencję do przechwalania się. 

6. Marzenia, plany

Wśród tematów, które warto poruszyć na pierwszej randce, są również marzenia i plany na przyszłość. Rozmowa o celach, jakie chcielibyście osiągnąć w życiu zawodowym i osobistym, może być dla was bardzo cenna. Dzięki niej dowiesz się, jakie priorytety ma druga strona i czy jej wizja przyszłości jest zbliżona do twojej. 

7. Śmieszne sytuacje

Każdy z nas niejeden raz w swym życiu był uczestnikiem zabawnych wydarzeń. Na pierwszej randce, dla rozluźnienia atmosfery, warto o nich opowiedzieć. Absurdy życia codziennego, których jesteśmy świadkami lub w których bierzemy udział, mogą rozbawić was do łez. Poza tym będziesz mogła ocenić, czy macie podobne poczucie humoru, które jest przecież ważnym aspektem w relacjach międzyludzkich, a szczególnie w relacji partnerskiej.

7 powodów, dla których ludzie korzystają z portali randkowych