Nawet nie wiedziałaś, że masz taką funkcję w telefonie. Może uratować ci życie podczas randki z nieznajomym

wiadomość alarmowa sms fot. Adobe Stock, funkyfrogstock
Wiadomość alarmowa to opcja dostępna niemal w każdym smartfonie, jednak niewiele osób wie o jej istnieniu. Taki sygnał może nawet uratować ci życie podczas spotkania z przypadkową osobą. Jak ją znaleźć, a później uruchomić w swoim telefonie? To bardzo prosta, a zarazem przydatna czynność.
/ 27.06.2024 13:55
wiadomość alarmowa sms fot. Adobe Stock, funkyfrogstock

W mediach społecznościowych coraz częściej jesteśmy narażeni na rozmaite oszustwa. Chociaż sieć stwarza nam swobodne warunki do poznawania nowych ludzi, trzeba jednak mieć się na baczności.

Spis treści:

  1. Ta ukryta funkcja w telefonie ratuje życie
  2. Jak ustawić automatyczną wiadomość alarmową?

Ta ukryta funkcja w telefonie ratuje życie

Nie wszyscy znają na wylot przydatne funkcje i aplikacje w swoich smartfonach. Tymczasem zupełnie za darmo można zwiększyć swoje poczucie bezpieczeństwa np. podczas spotkania z nieznajomą osobą.

Wiele miejsc publicznych poszło już tym śladem i wywiesza hasła w damskich toaletach, dzięki którym kobiety mogą zgłosić się do obsługi baru, jeśli czują się niepewnie na randce. Zapewnia im to całkowitą dyskrecję.

Co jednak w sytuacji, jeśli na horyzoncie nie widać pomocnych osób? Ze wsparciem przychodzi ta ukryta opcja sms w telefonie. Wystarczy jedno kliknięcie i gotowe.

Jak ustawić automatyczną wiadomość alarmową?

Automatyczną wiadomość alarmowa możesz wysłać do wybranej przez siebie osoby, którą uznasz za bezpieczną. Po wejściu w skrzynkę SMS przy jej nazwisku trzeba nacisnąć plusik, a następnie odnaleźć funkcję „daj znać”. Możesz edytować ją i ustawić na minutniku dowolny czas, po jakim sygnał ma zostać wysłany do adresata.

Jeśli wybierasz się np. na randkę z Tindera z nieznajomym mężczyzną, wybierz po ilu godzinach od rozpoczęcia spotkania powinna nastąpić taka wysyłka. Co więcej, jeżeli wskazany kontakt nie odpowie w przeciągu kwadransu, zostanie do niego wysłana twoja lokalizacja. Wtedy bliska osoba może zareagować i pojawić się na miejscu, a podejrzany nieznajomy nawet się o tym nie dowie.

Czytaj także:
Uwaga na nowy trend w randkowaniu - caspering. Jest nieprzyjemny!
Randki - tych facetów unikaj (6 najgorszych typów)
O czym rozmawiać na pierwszej randce: 7 tematów, które warto dać na pierwszy ogień

Redakcja poleca

REKLAMA