POLECAMY

French manicure w 3 odsłonach

Chcesz, by twoje dłonie wyglądały schludnie i elegancko? Wybierz tradycyjny mleczno-różowy french.
French manicure w 3 odsłonach fot. Fotolia
Francuski manicure to klasyczny, elegancki rodzaj malowania paznokci w naturalnych, rozbielonych odcieniach różu. Pasuje na wszystkie okazje. Co więcej, ten naturalny sposób zdobienia paznokci nie jest taki trudny jak się wydaje. Sprawdź, jak możesz wykonać ten manikiur w domu.


French manicure na 3 sposoby:


Przygotuj płytki do malowania i wybierz metodę rozjaśnienia ich brzegów.

Przygotowanie paznokci:

  • Zmiękcz dłonie kąpielą. Zanurz opuszki palców w letniej wodzie z dodatkiem łyżeczki płatków mydlanych lub odrobiną płynnego mydła. Po ok. 5 min osusz ręce. Poodsuwaj skórki wokół paznokci kopytkiem kosmetycznym lub patyczkiem.
  • Nadaj kształt płytkom. Opiłuj brzegi paznokci. Użyj pilniczka z tworzywa lub szkła – są mniej agresywne i nie uszkadzają płytek tak, jak metalowe. Nadaj paznokciom pożądany kształt. Zwróć uwagę, aby wszystkie wolne brzegi miały podobną długość.
  • Stwórz bazę pod french. Choć subtelne odcienie francuskiego manikiuru możesz nakładać bezpośrednio na płytkę, lepiej zabezpiecz ją bezbarwną bazą ze składnikami wzmacniającymi paznokcie (proteinami jedwabiu, witaminami, wapniem) i wygładzającymi ewentualne nierówności.


Wykonaj biały brzeg – wybierz sposób, który jest dla ciebie najwygodniejszy:


Sposób 1. 

Skorzystaj z samoprzylepnych pasków. Znajdziesz je w zestawach do frenchu (np. Bell, ok. 16 zł). Przyklejenie szablonu do paznokci ułatwi ci perfekcyjne przemalownie brzegu na biało. Zrób to jednym zdecydowanym pociągnięciem pędzelka. Odczekaj minutę - dwie, aż lakier przeschnie i ostrożnie odklej paski. Nałóż na całą płytkę drugi lakier – lekko różowy lub jasny beż.


Sposób 2.

Użyj specjalnego pędzelka do frenchu (np. Essence, ok. 7 zł). Jego włosie jest dość sztywne i półksiężycowato przycięte. Ten kształt przypomina obrys brzegu paznokcia. Wystarczy nabrać z buteleczki porcję mlecznej emalii i przyłożyć pędzelek do końców płytek, aby nadać im jasny odcień. Tę samą czynność powtórz na wszystkich paznokciach. Na kciukach, gdzie paznokcie są największe, najpierw nanieś emalię na środek płytki, następnie na boczne części jej brzegów. Przemaluj płytkę wybranym pastelowym kolorem.


Sposób 3.

Posłuż się białą kredką (np. YR, ok. 12 zł). To błyskawiczny sposób, który możesz powtarzać po każdym umyciu rąk, gdy biel kredki się wymyje. Jak to robić? Po prostu obrysuj brzegi paznokci od spodu. Ukośna końcówka skuwki w każdej chwili pomoże ci w ewentualnym oczyszczeniu ich i odsunięciu skórek. Powierzchnię płytki oczywiście pomaluj wybranym lakierem typu french.
 
 

Więcej o pielęgnacji paznokci:


Autorka jest dziennikarką dwutygodnika "Pani domu".
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)