Dziewczynka w basenie z kulkami. fot. Adobe Stock

Odchody w basenie z kulkami w Rewalu. Dziewczynka wyszła z kulek z płaczem

Wakacje nad polskim morzem oferują dzieciom i rodzicom wiele atrakcji. Niektóre z nich niestety nie należą do najprzyjemniejszych...
Marta Kosakowska / 17.08.2018 12:45
Dziewczynka w basenie z kulkami. fot. Adobe Stock

Nadmorskie kurorty tętnią życiem. Właściciele drobnych biznesów stają na głowie, żeby przyciągnąć klientów i zarobić jak najwięcej przed końcem sezonu wakacyjnego. Nic dziwnego, że w popularnych miejscowościach nie brakuje wielu atrakcji dla dzieci. Jedną z najbardziej obleganych są baseny z kulkami. Jak się okazuje, czystość takich miejsc może pozostawiać wiele do życzenia.

Odchody w basenie z kulkami

Do bulwersującej sytuacji doszło w obleganym przez turystów Rewalu. Córka jednej z urlopowiczek weszła do jednego z basenów z kulkami, żeby się pobawić. Nie minęła chwila, a zasmucona dziewczynka wyszła z placu zabaw. Powód? Ubranie dziecko było ubrudzone... odchodami. Incydent opisał portal Onet.pl, któremu matka dziecka zgłosiła sprawę.

Przeczytaj też: Pozwoliła dziecku załatwić się na placu zabaw. „Stała spokojnie z chusteczkami”

Jak się okazało, chwilę wcześniej inne dziecko, które bawiło się w „kulkach”, nie zdążyło do toalety. Pracownicy placu zabaw widzieli całą sytuację, jednak nie interweniowali. Bez wcześniejszego uprzątnięcia zanieczyszczeń - i bez jakichkolwiek oporów - pozwolili kolejnym maluchom na zabawę w tym samym miejscu.

Co więcej, nie byli również skłonni pomóc matce ubrudzonej dziewczynki w oczyszczeniu odzieży. Nie zaoferowali kobiecie i jej córce możliwości umycia się.

Nie miałabym pretensji o zaistniałą sytuację, bo wiem, że dzieci nie zawsze da się upilnować. Mam jednak ogromny żal i pretensje o zachowanie obsługi tej sali zabaw. Nikt nie chciał nam pomóc, dopiero pracowniczka pobliskiej lodziarni słysząc naszą kłótnię, przyniosła ręczniki papierowe i wodę w misce
- skarżyła się czytelniczka portalu.

Kobieta poinformowała, że zamierza zgłosić sprawę do sanepidu.

Spotkałaś się z podobna sytuacją?

Źródło: onet.pl

Przeczytaj:
Smartfony powodem utonięć dzieci? Ostry apel ratowników wodnych
Zjedzenie TAKICH lodów może skończyć się w szpitalu...
Pozwalasz dziecku na zabawę w miejskiej fontannie? Musisz to zobaczyć!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/20.08.2018 11:25
Przecież takie kulki są poza jakąkolwiek kontrolą, sanepid nic tu nie może zrobić, brak uprawnień.