Menu na komunijne przyjęcie

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sama przygotowała pyszne jedzenie dla gości!

Komunijne menu - porady kulinarne
fot. Panthermedia

Ułożenie menu komunijnego tylko z pozoru wydaje się sprawą skomplikowaną. W rzeczywistości wystarczy kilka dobrych pomysłów na dania na komunię w domu, a obiad, który nastąpi po uroczystości w kościele stanie się ucztą dla podniebienia.

Jakie dania przygotować na komunię w domu?

W zestawie dań na komunię w domu, powinno znaleźć się jedno danie główne. Może to być pieczeń, zupa i kilka świeżych surówek (wiosna w pełni, skorzystajmy węc z nowalijek oraz świeżych warzyw). Do obiadu podajemy owocowy kompot. Jako przekąski na naszym stole mogą wystąpić roladki z łososia, kiełbaski w cieście francuskim czy przygotowane wcześniej sałatki.
Punktem kulminacyjnym komunijnego obiadu jest oczywiście tort. Warto zdecydować się na ten śmietankowy z owocami - malinami, truskawkami, czereśniami... Dlaczego? Gdyż symbolika bieli odgrywa ważną rolę w uroczystości, jaką jest Pierwsza Komunia. Sezonowe owoce natomiast dopełnią smaku tego nad wyraz oczekiwanego deseru!
Komunia to wyjątkowy czas dla każdego dziecka i jego rodziców. W tym dniu wszystko powinno być idealne. A dopełnieniem świątecznego nastroju będzie pyszny obiad przygotowany samodzielnie. Z naszymi przepisami na dania na komunię w domu, to naprawdę proste!

Elwira Szczepańska/Karolina Wysocka

Sprawdź najlepsze pomysły na dania na komunię w domu!

Zobacz inne zbiory naszych przepisów:

Publikacja:
Weronika Zabielska Redaktor: Kuchnia, Dom
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
sedra2014.03.05 12:47
dania na komunię w domu powinny przede wszystkim być szybkie:)
Edgar2013.05.29 15:57
Sałatka na komunię to super przekąska
Raport specjalny