Wspólnie nauczmy się seksu

Wspólnie nauczmy się seksu

Seks jest ważnym elementem funkcjonowania związku, jednak również częstą przyczyną konfliktów. Chociaż o seksie mówi się dość trudno, a czasem wcale, nie znaczy, że nie jest on przyczyną frustracji czy stresu.
/ 19.05.2010 13:01
Wspólnie nauczmy się seksu

Zbliżenie dwojga ludzi powinno dawać im wiele satysfakcji, ponieważ jest wyrazem pożądania, wzajemnej akceptacji, atrakcyjności oraz bliskości. Są związki, w których dochodzi do rozczarowań życiem seksualnym – partnerzy obwiniają się o to wzajemnie. Seksu dwoje ludzi powinno się uczyć wspólnie.

Nawet jeśli jedna z osób posiada większe doświadczenie w tym zakresie – była w innych związkach, to każdorazowe zbliżenie dwóch konkretnych osób jest nowym etapem. Ludzie posiadają różny temperament, wyobraźnię, oczekiwania i dlatego to, co było satysfakcjonujące w poprzednim związku nie musi być akceptowane w aktualnym.

Aby zaspokoić wzajemne potrzeby, należy mieć ich świadomość. Jeśli barierę stanowi otwartość i szczerość wobec partnera, to należy ją stopniowo przełamywać.

Czasem zależy to od długości trwania związku czy od cech indywidualnych partnerów. Celem powinno być skuteczne porozumienie w kwestiach seksualnych. Dobrze, aby takie rozmowy czy drobne gesty były taktowne, a jednocześnie jasne.

Zobacz też: Czy częstszy seks jest lepszy

Im bardziej dbamy o związek, tym jest on pełniejszy, silniejszy i trwały. Jeśli zrozumiemy, że seks jest jego nierozerwalną częścią, wówczas będziemy zwracać na niego większą uwagę.

Zobacz też : W świecie afrodyzjaków

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)