Komputer cyklu Baby-Comp fot. Fotolia

Komputer cyklu Baby-Comp - planowanie rodziny

Planujecie powiększenie rodziny? Przeczytaj, jak może pomóc wam w tym komputer monitorowania cyklu!
18.12.2014 15:12
Komputer cyklu Baby-Comp fot. Fotolia
Po długich przemyśleniach i przygotowaniach jedna z najważniejszych decyzji w Waszym życiu zapadła – planujecie powiększyć rodzinę. Jednym wymarzone dwie kreski na teście ciążowym pojawiają się dość szybko, inni jednak czekają na nie miesiącami, czasem nawet dłużej. O problemach z płodnością lekarze mówią dopiero po minimum roku bezskutecznych starań, chociaż nadal nie jest to postrzegane jako bezpłodność. Odpowiednia diagnostyka cyklu i wcześniejsze poznanie reguł rządzących kobiecym organizmem mogą skrócić czas oczekiwania na wymarzoną ciążę.

Jakie mogą być przyczyny problemów z zajściem w ciążę?

Normalnie szansa na zapłodnienie w czasie owulacji wynosi ok. 40 %. Bezdzietność par, które pragną posiadać potomstwo jest najczęściej spowodowana nie całkowitą bezpłodnością, lecz obniżoną płodnością, którą na ogół powodują zaburzenia równowagi hormonalnej (często związane z wieloletnim stosowaniem antykoncepcji hormonalnej). Podobnie jak niewydolność fazy lutealnej (obejmującej czas od owulacji do miesiączki, w czasie którego wzrastający poziom progesteronu wpływa na przygotowanie śluzówki macicy na przyjęcie zapłodnionego jaja) mogą one zarówno powodować wstrzymanie owulacji, jak i prowadzić do poronień. Aby tego uniknąć warto jak najszybciej zdiagnozować problemy z cyklem. Niestety, nie da się ich precyzyjnie zaobserwować samodzielnie, natomiast badania lekarskie są czasochłonne i kosztowne. Z pomocą spieszy kobietom najnowsza technologia.

Jak wykorzystać komputer w planowaniu rodziny?

Inteligentne komputery cyklu Baby-Comp służą do monitorowania organizmu kobiety, wskazując optymalny czas na poczęcie. Urządzenie wykorzystuje wyniki precyzyjnego pomiaru podstawowej temperatury ciała (do 3 miejsc po przecinku!) oraz daty menstruacji. Analizując te dane i porównując je z wgraną bazą dotyczącą ponad miliona kobiecych cykli, potrafi wyznaczyć dokładny moment owulacji. Ponadto posiada rozbudowaną statystykę cyklu i planowania, która umożliwia rozpoznanie problemów spowodowanych zaburzoną równowagą hormonalną lub nieregularnymi cyklami miesiączkowymi (niewydolność ciałka żółtego czy cykle monofazowe). Ze szczegółowym wydrukiem danych z urządzenia można udać się do lekarza specjalisty w celu uzyskania konkretnej pomocy.

Ponadto Baby-Comp umożliwia także zapisanie daty współżycia, pokazuje datę poczęcia oraz – na jej podstawie – termin porodu. Ciekawą funkcją dodatkową urządzenia jest możliwość zaplanowania płci dziecka (komputer wyświetla ikonę chłopca lub dziewczynki we właściwe dni). Baby-Comp jest urządzeniem szczególnie dedykowanym parom starającym się o dziecko – zwłaszcza, jeżeli kobieta nie jest pewna regularności swoich cykli lub nie orientuje się, kiedy i czy zachodzi owulacja. Najnowsze badania przeprowadzone w Niemczech wykazały, że użycie komputera cyklu do planowania ciąży zwiększa prawdopodobieństwo poczęcia aż o 50% w stosunku do starań bez użycia urządzenia.

Używając Baby-Comp można:

 • wskazać optymalny moment poczęcia,
 • określić dni, w których jest zwiększona możliwość poczęcia chłopca lub dziewczynki,
 • zdiagnozować występowanie cykli bezowulacyjnych oraz niewydolność ciałka żółtego,
 • zidentyfikować ciążę po 15 dniach od poczęcia,
 • poinformować urządzenie o współżyciu,
 • określić datę poczęcia i narodzin dziecka,
 • określić dzień owulacji i optymalny czas na poczęcie nawet z 6 dniowym wyprzedzeniem,
 • sprawdzić zapamiętane dane w urządzeniu, do 250 dni wstecz,
 • otrzymać wydruk danych o cyklu,
 • stosować urządzenie jako nowoczesną antykoncepcję.
Po narodzinach dziecka Baby-Comp sprawdzi się jako naturalny środek antykoncepcyjny o wysokiej skuteczności (skuteczność komputerów cyklu, produkowanych nieprzerwanie od 27 lat, kształtuje się na poziomie 99,36%) – wystarczy unikać współżycia lub stosować zabezpieczenie w czasie, w którym urządzenie wskazuje na dni płodne. Baby-Comp to jednorazowa inwestycja we własne zdrowie – przy poprawnym użytkowaniu może być stosowany nawet przez 10 lat i dłużej. Nigdy więcej środków hormonalnych, humorów ani obaw!
 • Koszt urządzenia: 2 499zł
 • Dostępność: www.lady-comp.pl oraz wybrane apteki

Oprócz Baby-Comp dostępne są także uniwersalne komputery cyklu Lady-Comp zastępujące antykoncepcję hormonalną (można do nich wgrać oprogramowanie Baby-Comp) oraz wersja "miniaturowa" Pearly, przeznaczona dla kobiet zabieganych, często podróżujących, wyposażona w wymienialną wbudowaną baterię o żywotności 2-3 lat.
 • Lady-Comp, cena: 1 999zł
 • Pearly, cena: 1 299zł