Magdalena Żuk – petycja Polaków

Magdalena Żuk – petycja Polaków fot. screen Facebook, kolaż Polki.pl
Chcą wiedzieć, co tak naprawdę wydarzyło się w Egipcie i jak zginęła Magda – by sprawiedliwości stało się zadość i dla własnego bezpieczeństwa. Czy petycja faktycznie pomoże przyspieszyć śledztwo?
/ 28.07.2017 10:19
Magdalena Żuk – petycja Polaków fot. screen Facebook, kolaż Polki.pl

Wygląda na to, że miarka się przebrała – Polacy mają dość biernego oczekiwania na rozwikłanie przyczyn śmierci Magdaleny Żuk i żądają ujawnienia prawdy. Tym bardziej, że ta sprawa ciągnie się już trzy miesiące i nic nie wskazuje na to, by śledczy mieli w najbliższym czasie przekazać opinii publicznej szczegóły dotyczące ostatnich chwil tragicznie zmarłej w Egipcie Polki.

„Żądamy prawdy i ukarania winnych jej śmierci!”

Petycję, skierowaną do prezydenta Andrzeja Dudy, napisała użytkowniczka podpisująca się jako Marta Jan. Jej tytuł to „Dość kłamstw w sprawie śmierci Magdaleny Żuk!”. Kobieta prosi w niej o ujawnienie okoliczności śmierci zmarłej pod koniec kwietnia w Egipcie Magdaleny. Jak podkreśla, chodzi o sprawiedliwość, która należy się 27-letniej Polce, ale też o bezpieczeństwo reszty rodaków.

Szanowny Panie Prezydencie!
My niżej podpisani, jesteśmy zaniepokojeni brakiem, jakichkolwiek informcji w sprawie tragicznej śmierci, Naszej rodaczki Magdaleny Żuk. Wiemy, że Magdalena została zamordowana w Egipcie, nie do pojęcia jest, co Ona tam przeżyła. Już zawsze zostanie w naszych sercach. Dlatego, chcemy wysłać jasną wiadomość do wszystkich władz : Żądamy prawdy i ukarania winnych jej śmierci! 
Z tego powodu, my wszyscy, jako Obywatele RP, wzywamy wszystkie - egipskie i polskie organy, oraz Unię Europejską - do wykorzystania wszelkich dostępnych środków,aby ujawnić okoliczności śmierci Magdaleny Żuk, dla sprawiedliwości należnej Magdalenie, oraz naszego bezpieczeństwa, konieczne jest jednoznaczne wyjaśnienie sprawy
– czytamy w petycji (pisownia oryginalna).

W momencie pisania tego artykułu pod petycją podpisało się już ponad 400 osób, a liczba to rośnie z minuty na minutę. Wyraźnie widać, że dokument w najbliższych godzinach będzie bił rekordy popularności. Polacy, którzy zdecydowali się go podpisać, argumentują, że robią to ze względu na bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych, m.in. dzieci i partnerek.

To co spotkało Magdalenę, mogło przytrafić się każdej młodej Polce

Podpisuję, ponieważ chcę żeby winny został ukarany. Chcę żeby nasi rodacy byli bezpieczni zagranicą.

Mam serdecznie dość niewyjaśnionych spraw zaginięć młodych dziewczyn i chciałabym by wszyscy byli gdziekolwiek przebywają bezpieczni.

Czy petycja przyniesie zamierzony skutek i faktycznie wpłynie na przyspieszenie prac śledczych? Dowiemy się tego pewnie w najbliższych dniach.

Najważniejsze fakty w sprawie śmierci Magdaleny Żuk

Redakcja poleca

REKLAMA