Bohaterski szczeniak uratował swoją panią i... stał się gwiazdą internetu!

Od kilku dni amerykańskie media żyją sprawą szczeniaka o imieniu Todd. Pies przyjął na siebie atak jadowitego węża, by uchronić swoją właścicielkę przed ukąszeniem.
Marta Kosakowska / 8 miesięcy temu
Pies rasy golden retriever i jego właścicielka. fot. Screen Facebook/Paula Godwin

Do sytuacji doszło w miniony piątek. Mieszkająca w Arizonie, Paula Godwin, wybrała się na poranny spacer ze swoim szczeniakiem rasy golden retriever. W pewnym momencie pies rzucił się pod nogi kobiety. Okazało się, że zauważył jadowitego węża, którego atak przyjął na siebie.

Szczeniak uratował właścicielkę

Kobieta opisała zajście na Facebooku. Wyjaśniła, że w czasie spaceru nie dostrzegła, że wąż znajduje się dokładnie przed nią. Gdyby nie interwencja psa, Paula na pewno nadepnęłaby na węża, co skończyłoby się ukąszeniem. Amerykanka pokazała zdjęcia szczeniaka z opuchniętym pyskiem i śladem po ataku. Nazwała Todda, bo tak ma na imię pies, bohaterem. Wpis natychmiast spotkał się ogromnym odzewem internatów. W komentarzach nie brakuje słów zachwytu nad odwagą i poświęceniem psa, a także życzeń zdrowia dla rannego czworonoga. Właścicielka Todda poinformowała również, że jej pupil powoli wraca do zdrowia.

Chciała przekłuć siedmioletniej córce język. Internauci ją zmiażdżyli

Psy rasy golden retriever uchodzą za jedne z najbardziej przyjacielskich i oddanych swoim właścicielom. Todd jest tego najlepszym przykładem. Choć my mamy wrażenie, że każdy pies zrobiłby dokładnie to samo dla swojego człowieka!

Przeczytaj:
Polka zmarła na Mont Blanc. Szła za fałszywym przewodnikiem
Dmuchany zamek eksplodował. Czterolatka nie żyje

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)