Pies rasy golden retriever i jego właścicielka. fot. Screen Facebook/Paula Godwin

Szczeniak rasy golden retriever uratował właścicielkę przed ukąszeniem węża

Szczeniak o imieniu Todd przyjął na siebie atak jadowitego węża, by uchronić swoją właścicielkę przed ukąszeniem.
Marta Kosakowska / 18.11.2020 13:47
Pies rasy golden retriever i jego właścicielka. fot. Screen Facebook/Paula Godwin

Mieszkająca w Arizonie, Paula Godwin, wybrała się na poranny spacer ze swoim szczeniakiem rasy golden retriever. W pewnym momencie pies rzucił się pod nogi kobiety. Okazało się, że zauważył jadowitego węża, którego atak przyjął na siebie.

Szczeniak uratował właścicielkę

Kobieta opisała zajście na Facebooku. Wyjaśniła, że w czasie spaceru nie dostrzegła, że wąż znajduje się dokładnie przed nią. Gdyby nie interwencja psa, Paula na pewno nadepnęłaby na węża, co skończyłoby się ukąszeniem. Amerykanka pokazała zdjęcia szczeniaka z opuchniętym pyskiem i śladem po ataku.

Nazwała Todda, bo tak ma na imię pies, bohaterem. Wpis natychmiast spotkał się ogromnym odzewem internatów. W komentarzach nie brakuje słów zachwytu nad odwagą i poświęceniem psa, a także życzeń zdrowia dla rannego czworonoga. Właścicielka Todda poinformowała również, że jej pupil powoli wraca do zdrowia.

Psy rasy golden retriever uchodzą za jedne z najbardziej przyjacielskich i oddanych swoim właścicielom. Todd jest tego najlepszym przykładem. Choć my mamy wrażenie, że każdy pies zrobiłby dokładnie to samo dla swojego człowieka!

Więcej na temat psów golden retriever:
Czy golden retriever to pies dla ciebie? Poznaj najważniejsze informacje
Najładniejsze psy - ranking 10 najładniejszych ras psów