Kiedy należy zakończyć związek?

W miłości zawsze są wzloty i upadki. Skąd mamy wiedzieć kiedy jest tak źle, że już nie ma sensu dłużej się starać?

W miłości zawsze są wzloty i upadki. Skąd mamy wiedzieć kiedy jest tak źle, że już nie ma sensu dłużej się starać?

Kiedy należy zakończyć związek?

depositphotos.com

Gdyby decyzja o rozstaniu przychodziła ludziom łatwo, to dokoła nie mielibyśmy tylu toksycznych związków, gdzie on ją bije, ona go zdradza, nie rozmawiają ze sobą albo codziennie tłuką komplet talerzy. To oczywiście skrajności, bo zziębniętych, obcych, obrażonych partnerów jest jeszcze więcej…

Lepiej źle niż wcale?

Niestety, natura ludzka sprawia, że nawet będąc w związku, o którym wiemy, że jest zły, mamy zwykle dużą trudność aby powiedzieć „koniec” – bo dzieci, bo przywiązanie, bo strach przed zmianą, przed byciem samotnym. Ponadto, często angażując się w długoterminowy związek poddaliśmy część swoich planów, marzeń, wyborów aby wpasować się w rzeczywistość tej drugiej osoby. Bez niej jesteśmy zupełnie bezradni nie wiedząc co ze sobą począć.
Niemniej jednak, to wszystko tylko trudności a nie powody aby z kimś zostać. Toksyczny związek marnuje nam przecież życie, tak bardzo krótkie życie. Unieszczęśliwia dwie osoby i marnuje potencjał, który moglibyśmy wykorzystać z kimś innym, bardziej pasującym naszemu sercu. Miłość nie jest po to by dusić, dławić, ranić, ale po to by pomagać w życiu, rozjaśniać ciemne dni i dawać sens na jutro.

Dlatego, jeśli masz wątpliwości czy twój związek nie powinien stać się już przeszłością, spójrz na listę poniżej – symptomów mówiących o tym, że to już nie jest gra warta świeczki, że to już nie miłość.

  • Nie jesteś szczęśliwy. Oceniając swój wiązek widzisz więcej złego niż dobrego.
  • Nie potraficie się już komunikować. Wasze kłótnie i dyskusje polegają na tym, że każde mówi swoje. Nic się po nich nigdy nie zmienia.
  • Nie spędzacie ze sobą czasu. Wolicie własne zajęcia niż wspólne spacery, gry, sporty, wyjścia. Macie każde swoich znajomych.
  • Wasze dni są pełne krytyki. Jeśli ciągle przeszkadza Wam coś w osobowości, wyglądzie, zachowaniu partnera, to znaczy że miłość osłabła bardzo mocno.
  • Porównujesz swojego partnera do innych – byłych, znajomych, mężów koleżanek i wszyscy wydają się lepsi – bardziej czuli, wyrozumiali, seksowni, pogodni…
  • Nie śmiejecie się już razem – jego żarty cię denerwują, z każdej lekkiej konwersacji robi się kłótnia, nie macie ani odrobiny rezerwy.
  • Seksu w waszym związku już albo nie ma albo jest mechaniczny, bez czułości, bez satysfakcji.
  • Czujesz się brzydka, niedoceniona, niekochana, nieatrakcyjna…
  • Potrafisz wyobrazić sobie życie – od rana do wieczora – bez niego i taki dzień wydaje ci się optymistycznym i przyjemnym.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)