Ojciec 5-latki przestrzega przed tym kostiumem kąpielowym dla dziecka. Dziewczynka omal nie utonęła

2.pnaKostium kąpielowy syreny - 5-latka o krok od utonięcia fot. Adobe Stock
Strój kąpielowy z syrenim ogonem wygląda niewinnie, ale powinien być zabroniony w przypadku użytkowania go na dużych głębokościach. 5-letnia Annabelle omal nie utonęła.
Edyta Liebert / 09.07.2020 08:43
2.pnaKostium kąpielowy syreny - 5-latka o krok od utonięcia fot. Adobe Stock

Adam Lisberg, tata 5-letniej Annabelle, zamieścił w mediach społecznościowych wstrząsającą historię. Dziewczynka prawie utonęła podczas zabawy w basenie, gdy miała na sobie kostium kąpielowy z syrenim ogonem. 

Taki kostium wygląda niewinnie i jest spełnieniem marzeń wielu dziewczynek. Adam Lisberg z New Jersey opisał na Twitterze co stało się, gdy jedna z jego córek bawiła się w basenie w takim stroju kąpielowym. Sprawę podchwyciły międzynarodowe media, by przestrzec rodziców przed zakupem kostiumu - lub zaapelować o wzmożoną czujność, jeśli takowy posiadają.

5-latka w syrenim ogonie prawie utonęła

Córki uwielbiają syreny. Miały już wiele kostiumów z ogonem. Wiedzieliśmy, że trudniej jest w nich chodzić, ale stwierdziliśmy, że nic się nie stanie, jeśli pobawią się w basenie. Każdy rodzic wie, że musisz obserwować dzieci jak jastrząb i przez cały czas uważać, ale pomyślałem: dziewczynki są w basenie i mają na siebie oko. Bawią się tuż pod otwartym oknem w kuchni, więc je słyszymy  - powiedział Liesberg w rozmowie z „Today Parents”.

Omal nie doszło do tragedii. W pewnym momencie jedna z córek wbiegła do domu i powiedziała, że Annabelle się nie rusza. 

Kiedy podbiegłem do córki, leżała przy basenie na boku z rękami w ogonie syreny, miała szeroko otwarte oczy, nie ruszała się i na początku myślałem, że nie żyje - wyjaśnił zrozpaczony Lisberg.

Dziewczynka trafiła do szpitala

Mężczyzna wykonał jej resuscytację i zadzwonił po pogotowie. Dlaczego dziewczynka była poza basenem? Okazało się, że jej siostra Ruby wyciągnęła Annabelle z wody, ponieważ dziewczynka leżała w basenie i nie reagowała. Pogotowie zabrało dziecko do szpitala, w którym Annabelle dochodziła do siebie przez dwa dni.

Omal nie doszło do tragedii

Koce, stroje, kostiumy kąpielowe z syrenim ogonem stały się niezwykle popularne. Choć wyglądają niepozornie, nigdy nie można przewidzieć, w jaki sposób dziecko będzie chciało się w nim bawić. Jak wyznała 5-latka w rozmowie z dziennikarzami, wymyśliła zabawę, że schowa się w stroju i włożyła do niego ręce, podciągając syreni kostium na wysokość ramion. Gdy zanurzyła się w wodzie, nie mogła się z niego wydostać. 

Zdaniem ekspertów każdy piękny strój, który ogranicza ruch kończyn, jest niewskazany dla dzieci do pływania. Wymusza on konkretny ruch ciałem, który dla człowieka jest nienaturalny. Jeśli dziecko nie potrafi płynąć stylem delfina, nie poradzi sobie nawet w płytkiej wodzie.  

Źródło: Today Parents, gazeta.pl

To też może cię zainteresować:Ciężarna zakażona koronawirusem była w śpiączce od 14 dni. Urodziła córeczkę11-latka z rodziny zastępczej zaszła w ciążę. Sprawą zajmuje się prokuratura16-latka myślała, że ból brzucha zwiastuje miesiączkę. Zmarła tej samej nocy, z powodu poważnej choroby

Redakcja poleca

REKLAMA