ćwiczenia na brzuch

Jak spalić tłuszcz z brzucha? Z naszymi radami uda ci się to zrobić raz na zawsze!

Masz dość boczków i fałdek pojawiających się w obrębie brzucha? Poznaj nasze wskazówki, które pomogą ci spalić tłuszcz z tej części ciała!
Agata Bernaciak / 16.04.2018 05:13
ćwiczenia na brzuch

Masz dość ukrywania swojego brzucha pod luźnymi bluzkami? Chciałabyś wchodząc do sklepu kupować te ciuchy, które ci się podobają, a nie te, które maskują mankamenty twojej figury? Jeśli tak, mamy coś dla ciebie! Przekonaj się, jak spalić tłuszcz z brzucha w kilku prostych krokach!

Niestety u wielu kobiet tłuszczyk lubi odkładać się właśnie w obrębie brzucha. I choć często same jesteśmy sobie winne prowadząc nieodpowiednią dietę i mało się ruszając, o tyle dobra wiadomość jest taka, że zmiana codziennych nawyków naprawdę może zdziałać cuda i pozwoli ci na spalenie tłuszczu z brzucha!

Jak spalić tłuszcz z brzucha? Najważniejsze porady

Zmień dietę na zdrową

Na nic się mają intensywne ćwiczenia, jeśli nic nie zmienisz w kwestii codziennej diety. Batoniki, cukierki, gazowane napoje, fast-foody, soki, piwo - to najwięksi wrogowie płaskiego brzucha. Jeśli chcesz stracić tłuszcz i na stałe utrzymać smukłą sylwetkę wybierz dietę, która dostarcza około 1500 kcal dziennie. Mniej kalorii oznacza głodówkę, po której pojawi się efekt jojo!

Zacznij wykonywać trening kardio

Być może i masz pięknie wyrzeźbione mięśnie brzucha, ale niestety nie widać ich, bowiem chowają się za tkanką tłuszczową. Aby ją spalić i uwidocznić sexy zarys mięśni, musisz zacząć regularnie uprawiać trening kardio. Bieganie, orbitrek, wchodzenie po schodach, bieżnia, rower - te sporty pomogą ci szybko stracić na wadze i wysmuklić brzuch!

Ćwicz pod okiem trenera na siłowni

Nie mówimy tu o setkach złotych wydanych na personalnych trenerów (choć jeśli cię stać, warto skorzystać z takiej opcji). Wystarczą 3-4 treningi pod okiem doświadczonej osoby, a nauczysz się prawidłowo korzystać ze sprzętów dostępnych na siłowni i dowiesz się, jak ułożyć trening, który zacznie przynosić efekty w postaci spalonej tkanki mięśniowej z okolicy brzucha. Pamiętaj! Tak jak w nauce jazdy samochodem, lepiej nie robić tego na własną rękę, a skorzystać z pomocy dyplomowanego eksperta. W przeciwnym razie możesz zrobić sobie krzywdę!

Polecamy!
Jakie ćwiczenie pomoże w walce z boczkami? Podpowiadamy!
Tego jeszcze nie było! Te ćwiczenia na brzuch pomogą wam schudnąć w 7 dni