„Cała Polska w różach, a ich owoce szansą dla twego zdrowia” to hasło przewodnie Fundacji "Polska Róża". Jej celem jest upowszechnianie wiedzy na temat leczniczych i odżywczych walorów róż owocowych.
W celu wypełnienia ważnej misji, mającej na celu poprawienie zdrowia społeczeństwa, poprzez utrwalenie prozdrowotnych nawyków żywieniowych, z mojej inicjatywy powstała Fundacja, której zadaniem jest:
1) upowszechnienie wiedzy o naprawczych walorach owoców róży dla naszego zdrowia,
2) inicjowanie prac badawczych na temat owoców róży,
3) propagowanie uprawy krzewów i szerokiego przetwórstwa tych wyjątkowych owoców.
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.dzikaroza.pl i do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane właściwościami zdrowotnymi róży owocowej, sposobem uprawy, literaturą na temat róży i wieloma innymi tematami związanymi z owocami róży.
Linus Pauling odkrył, że człowiek ma uszkodzony gen, który w pośredni sposób jest odpowiedzialny za przetwarzanie cukrów we krwi w kwas askorbinowy (witaminę C). Brak tej witaminy w organizmie może prowadzić do wielu chorób, a nawet śmierci. W jaki sposób suplementować witaminę C? Gdzie znajduje się jej najwięcej?
Czytaj więcej
Owoce róży od wieków wykorzystywano do produkcji win, likierów czy soków. Choć dopiero od niedawna wiadomo, co kryją w sobie owoce róż, to intuicyjnie ludzie stosowali je w leczeniu wielu chorób: szkorbutu, przeziębienia. Owoce róży kryją w sobie ogromne ilości witaminy C oraz innych związków, takich jak: kwas foliowy, bioflawonoidy czy karotenoidy.
Czytaj więcej
Polskie wysokowitaminowe soki z owoców róży jako jedyne w Europie mają deklarowaną zawartość witaminy C: 450 mg witaminy C w 100 ml (w pół szklanki) soku. Na razie tylko kilka ośrodków naukowych w Polsce zajmuje się krzewami i owocami róży. Jednak zainteresowanie uprawą krzewów róż owocowych rośnie, a wraz z nim zainteresowanie naukowców.
Czytaj więcej
Witamina C, czyli kwas askorbinowy, to związek, który odgrywa ogromną rolę w organizmie człowieka. Niedobór witaminy C może osłabić organizm, zmniejszyć wydolność fizyczną, doprowadzić do szybszego starzenia się organizmu. Kwas askorbinowy stosuje się w profilaktyce wielu chorób.
Czytaj więcej
Dzieci to wymarzeni konsumenci. Wystarczy zerknąć do koszyków w kolejce do sklepowych kas… Chipsy posypane chemią, napoje zawierające kilka procent soku, za to w kolorowych butelkach z kolekcją naklejek, słodycze w każdej postaci.
Czytaj więcej
Które soki są lepsze do spożycia, czy te z długim terminem przydatności, czy te jednodniowe? Czy soki w sklepach zawierają konserwanty? Ile soku jest w soku? Czy zawierają one cenne składniki? - na te pytania odpowiada prof. Marta Mitek, kierownik Zakładu Technologii Owoców i Warzyw w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Czytaj więcej