Co powinnam zrobić, jeśli zdradził mnie partner?

Wiadomość o zdradzie partnera zawsze jest dla nas ciosem. Podpowiadamy, co zrobić, kiedy dowiesz się, że Twój partner miał romans

Co powinnam zrobić, jeśli zdradził mnie partner? fot. Fotolia
Mam 33 lata i jestem matką trójki dzieci. Do niedawna myślałam, że żyję w lojalnym związku. Tymczasem niedawno dowiedziałam się, że mąż zdradza mnie już od pół roku.

Przeżyłam szok i do tej pory nie potrafię sobie z tym poradzić. Zadawałam sobie i jemu to samo pytanie – dlaczego? W czym ona jest lepsza ode mnie? Szukałam w sobie winy, a przecież to nie ja zawiniłam. Kocham go mimo krzywdy, którą mi wyrządził, kochają go dzieci, które niczemu nie są winne, i dlatego nie wiem, czy powinnam odejść. Za bardzo nie mam gdzie i nie mam za co żyć, bo nie pracuję. Na początku oszukiwał, kiedy pytałam, czy dalej się kontaktują. Tamta dzwoniła do niego, nie daje za wygraną. Mówię mu: zdradziłeś raz, zdradzisz następny, a on na to, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Co robić?

Co zrobić, kiedy partner zdradza?


Zdrada nie jest niczym przyjemnym i często na lata burzy zaufanie do drugiej osoby. Ale to wcale nie oznacza, że musi zakończyć się rozpadem związku. Takie myślenie, że „zdradził raz, zdradzi następny” jest niczym nieuzasadnione. Przecież ludzie popełniają błędy, nawet te najcięższego kalibru, żałują, zmieniają swoje życie. Jeśli nie jesteś w stanie uwierzyć, że mąż to potrafi, to rzeczywiście lepiej odejść niż żyć w piekle nieustannych podejrzeń. Ja bym zrobiła co innego. Zajęła się swoim życiem, podjęła pracę i podbudowała nadwątlone przez męża poczucie własnej wartości.

Czytaj także:

Odpowiadała Ula Zubczyńska z Przyjaciółki
Jak walczyć z narastającym konfliktem w związku?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (730)
/miesiąc temu
Mój mąż zdradził mnie po 22 latach, wydawało się udanego małżeństwa. Zauważyłam dziwne zachowanie, ciągłe smsy, zamyślenie, tajemnicze rozmowy przez telefon itp. Zapytałam co się dzieje i dowiedziałam się, że ma romans ze swoją studentką. Był szok, płacz i rozpacz z mojej strony, a żal i tłumaczenia z jego strony. Jesteśmy razem i próbujemy na nowo poskładać nasze życie. Od kochanki męża dostałam smsa z przeprosinami i propozycją spotkania, ale nie skorzystałam. Wcześniej nękała męża wulgarnymi i agresywnymi smsami, szantażowała zniszczeniem itp. Chciałabym prosić o radę czy spotykałyście się z kochankami mężów i czy takie spotkania pomagają dalej żyć? U mnie mija pół roku od tego, jak dowiedziałam się o zdradzie i nie było dnia, abym o tym nie myślała, kiedyś to minie?
/miesiąc temu
Ja się dziwię kobietom które w takich sytuacjach zamiast zatrudnić detektywa jakiegoś jak ze spy shopu to błagają o powrót, nachodzą i nie wiem co jeszcze. Ja rozumiem, że rodzina. Ale jak on nie chce, to niech za to zapłaci przy rozwodzie, że rozbił taką rodzinę. Nie poniżajcie się bo tylko obniżacie same sobie samoocene, a jesteście silnymi babkami jak ja! Damy radę sobie ze wszystkim!!!
/miesiąc temu
Ansek, słyszałam o tej panii! Jestem z Oleśnicy! I to dobrze rzeczy, w sensie, że trudne sprawy rozwiązuje. Ale co do tematu, to nie am sensu sie oszukiwać, że maż sie zmieni, że już nie będzie itd. jezeli mu wybaczymy, to zrobi to znowu, wiec lepiej jak najszybciej to zakończyć, dla swojego dobra
POKAŻ KOMENTARZE (727)