Przepis na bardzo puszysty sernik z wiaderka, który zawsze się udaje
fot. Adobe Stock, gkrphoto
Jeśli szukasz sprawdzonego przepisu na bardzo puszysty sernik z wiaderka, z pewnością ten będzie ci smakować. Wykorzystaj go szczególnie wtedy, jeśli nie jesteś fanką ciężkich i mokrych serników. Ten ma konsystencję miękkiej, puszystej pianki i przypomina słodką chmurkę. Jego przygotowanie nie jest trudne.
Miękki, bardzo puszysty sernik z wiaderka jest bardzo prosty w przygotowaniu. Ponieważ sery twarogowe sprzedawane w wiaderkach mają zazwyczaj nieco rzadszą konsystencję, sernik na pewno będzie lekki jak chmurka i wyjątkowo delikatny.
Zanim zaczniesz go przygotowywać, koniecznie sprawdź test twarogów sernikowych w wiaderkach, który przeprowadziła Ania, nasza redaktorka działu Dieta&Fitness, aby wytropić ser o najlepszym składzie.
Jeśli chcesz, aby twój sernik był bardzo puszysty i lekki jak chmurka, musisz znać kilka prostych wskazówek. Przede wszystkim, zwracaj uwagę na skład i jakość sera, który kupujesz. Twaróg w wiaderku powinien być jak najbardziej naturalny, pozbawiony konserwantów i zagęszczaczy, a także produktów, takich jak mleko w proszku.
Dodatkowo powinien być bardzo dobrze zmielony. Idealnie puszysty sernik wyjdzie z twarogu, który jest aksamitnie gładki. Podczas przygotowywania masy serowej nie używaj też zbyt dużo mąki ziemniaczanej. W przeciwnym razie masa będzie zbita i będzie przypominać klasyczny sernik. Im mniej mącznych, wiążących składników, tym bardziej puszysty wyjdzie twój sernik.
fot. Bardzo puszysty sernik z wiaderka/Adobe Stock, Vladislav Noseek
Aby przygotować bardzo puszysty sernik z wiaderka, twaróg musi być bardzo dokładnie zmielony. Nie powinien posiadać grudek. Jeśli masz w domu maszynkę do mięsa, możesz dla pewności zmielić kupiony ser jeszcze raz. Jeśli nie - gotowy twaróg możesz dokładnie ugnieść tłuczkiem do ziemniaków.
Składniki na spód:
250 g mąki pszennej,
120 g zimnego masła,
100 g cukru,
5 g proszku do pieczenia,
2 jajka.
Składniki na masę serową:
1 kg twarogu z wiaderka,
125 g masła,
30 g mąki ziemniaczanej,
250 g cukru,
8 g cukru wanilinowego,
3 jajka,
opcjonalnie: cukier puder i cynamon do posypania.
Sposób przygotowania:
Wszystkie składniki na spód połącz w misce i zagnieć z nich kruche ciasto. Zwiń je w kulę, owiń folią aluminiową i włóż do lodówki na 45 minut lub do zamrażarki na 20 minut.
Po schłodzeniu wylep ciastem spód blachy - oczywiście wyłożonej wcześniej papierem do pieczenia.
Przygotuj masę serową na puszysty sernik z wiaderka. Jajka ubij z cukrem i cukrem wanilinowym. Gdy masa będzie puszysta, dodaj miękkie masło. Utrzyj, a potem partiami dodawaj twaróg, nie przerywając ucierania.
Na sam koniec, do masy serowej delikatnie wmieszaj mąkę ziemniaczaną. Gdy całość będzie mieć jednolitą konsystencję, przerwij ucieranie i wylej masę na kruchy spód, umieszczony wcześniej w blaszce.
Puszysty sernik z wiaderka piecz przez około 60 minut w 180 stopniach C - zaczekaj, aż stanie się z wierzchu brązowawy. Po wystudzeniu możesz posypać go cukrem pudrem i cynamonem.
fot. Bardzo puszysty sernik z wiaderka/Adobe Stock, san_ta
Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 17.12.2021.
Sernik z galaretką na kruchym spodzie będzie pysznie smakować w towarzystwie truskawek, malin, borówek, a nawet... bananów. Jeśli masz mało czasu, kruchy spód wykonaj w uproszczonej wersji - z bardzo drobno pokruszonych herbatników, wymieszanych z roztopionym masłem. Taki spód nie wymaga podpiekania.
Sernik Izaura to nic innego jak sernik połączony z czekoladowym biszkoptem. Został wymyślony w latach 80. na część bohaterki znanej brazylijskiej telenoweli.
Sernik z makiem z puszki przygotuj na spodzie z biszkoptów lub herbatników. Czas przygotowania to około 40 minut, do tego musisz dodać 80 minut pieczenia.
Sernik tradycyjny sprawdzi się podczas każdej rodzinnej imprezy i nie tylko. Dodatek rodzynek oraz polewa czekoladowa sprawią, że to ulubione ciasto wielu osób.
Sernik z mascarpone ma nieco inną konsystencję, niż ten tradycyjny. Dodatek sera mascarpone sprawia, że masa serowa jest delikatniejsza i bardziej wilgotna.
Nie wiesz, jakie ciasto podać gościom? Sernik na ciemnym spodzie sprawdzi się na każdą okazję. Zobacz nasz sprawdzony przepis na waniliowy sernik z pyszną karmelową polewą.
Ten piękny sernik z malinami nie tylko dobrze wygląda, ale też świetnie smakuje. Słodycz ciasta i masy przełamują świeże maliny. Możesz też użyć malin mrożonych.
Sernik ze złotą rosą to klasyczny wypiek, który można podać na święta lub inne okazje. Wygląda rewelacyjnie, świetnie smakuje i zawsze robi wrażenie na gościach.
Sernik z brzoskwiniami jak u babci - możesz użyć albo świeżych owoców, albo zdecydować się na te z puszki. Jego przygotowanie, razem z pieczeniem, trwa około 2 godziny.