Związek bez przyszłości - 5 powodów, dla których kobieta w nim tkwi

Związek bez przyszłości - 5 powodów, dla których kobieta w nim tkwi fot. Fotolia
Odnosisz wrażenie, że jesteś w związku bez perspektyw? Dowiedz się, czemu w nim trwasz!
/ 21.07.2016 13:57
Związek bez przyszłości - 5 powodów, dla których kobieta w nim tkwi fot. Fotolia

Trwanie kobiet w relacji partnerskiej bez perspektyw to dość powszechne zjawisko. Dlaczego panie są w związkach, w których nie czują się w pełni szczęśliwe? Czy ty również w takim tkwisz? Jeśli tak, przeczytaj, jakie mogą być tego przyczyny!

5 powodów, dla których kobiety tkwią w związkach bez przyszłości  

1. Przywiązanie

Jedną z najczęstszych przyczyn trwania kobiet w związkach bez przyszłości jest przywiązanie do partnera. Wysoki poziom zaangażowania utrudnia im przerwanie relacji partnerskiej. Paniom trudno zrezygnować ze związku, w który włożyły dużo uczucia i wysiłku. Wiele z nich z tego powodu nawet nie wyobraża sobie życia u boku nowego mężczyzny. Niestety bardzo łatwo pomylić przywiązanie z przyzwyczajeniem, o czym mnóstwo kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy...

Jak rozwija się w nas przywiązanie?

2. Strach przed samotnością

Łatwo uzależnić się od dzielenia życia z drugim człowiekiem. Wiele kobiet trwa w związkach bez przyszłości, ponieważ perspektywa samotności po rozstaniu napawa je przerażeniem. Trudno funkcjonować w pojedynkę, kiedy spędzało się z partnerem większość wolnego czasu. Należy zdać sobie sprawę, że poczucie pustki po zakończeniu związku to rzecz nieunikniona. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym życie po rozstaniu staje się znośniejszym. Warto znaleźć sobie hobby, które pozwoli odpędzić złe myśli, i odnowić kontakty towarzyskie. Najgorszym rozwiązaniem jest zamknięcie się w czterech ścianach.

3. Brak wiary w znalezienie kogoś lepszego

Wiele kobiet tkwi w związkach bez perspektyw, ponieważ wydaje im się, że nie znajdą nikogo lepszego. Poznanie odpowiedniego partnera jest według nich nieosiągalne, dlatego wolą pozostać przy mężczyźnie, po którym wiedzą, czego się spodziewać. Mylne przekonanie powoduje, że nie podejmują żadnych kroków, aby uwolnić się ze związku, w którym druga strona nie spełnia ich oczekiwań. Wiele pań ma niskie poczucie własnej wartości, dlatego nie wierzy, że ktoś interesujący mógłby zwrócić na nie uwagę.

5 oznak, że jesteście niedopasowani seksualnie

4. Trud rozstania

Mnóstwo kobiet nie chce odejść od partnera, ponieważ zbyt dużo je to kosztuje. Boją się, że po zakończeniu związku nie będą mogły odnaleźć się w rzeczywistości. W wielu przypadkach rozstanie doprowadza do załamania nerwowego, a nawet depresji. Kobiety, które mają wysoki stopień wrażliwości, boją się, że nadmiar negatywnych emocji może odbić się na ich kondycji psychicznej. Niektóre panie, szczególnie te, które są w związkach z długim stażem, odczuwają strach przed reakcją rodziny i przyjaciół.

7 typowych oznak, że on cię zdradza

5. Potrzeba założenia rodziny

Wiele kobiet trwa w związkach bez przyszłości, ponieważ ma potrzebę założenia rodziny. Pragnienie urodzenia dziecka jest u nich na tyle silne, że postanawiają pozostać z obecnym partnerem. Wraz z upływem lat szanse na zajście w ciążę są coraz mniejsze, dlatego nie chcą tracić czasu na poszukiwanie nowego mężczyzny. Jeszcze trudniej zakończyć im relację, kiedy ich partner tak jak one myśli o potomstwie. W żadnym wypadku dziecko nie może być rekompensatą związku, w którym nie czujemy się spełnione. Zegar biologiczny nieubłaganie tyka, ale czy warto założyć rodzinę z kimś, kto nie jest nas wart?

5 zachowań kobiet, które rujnują związek

Redakcja poleca

REKLAMA