Feromony - jak działają feromony

Kobieta i mężczyzna fot. serwis prasowy
Marzysz o większym powodzeniu u mężczyzn? A może chcesz być bardziej lubiana? Feromony mogą Ci w tym pomóc
/ 23.11.2012 16:51
Kobieta i mężczyzna fot. serwis prasowy
Czym właściwie są feromony? Co to za związki? 

Ludzkie ciało, podobnie jak zwierzęce, emituje naturalne feromony, obecne w pocie, śluzie, wydzielinach, które stymulują reakcje seksualne innych osób. Te bezwonne związki chemiczne stają się atrybutem atrakcyjności, przyciągają płeć przeciwną, przekazują otoczeniu pozytywne informacje o nas.

Jakie mamy feromony?

Androstenol, Androstenon oraz Androsteron to feromony wydzielane przez człowieka, które mają olbrzymi wpływ na dobór partnera w naszym środowisku. Podobnie jak w świecie zwierząt, ludzkie feromony  - obok oddziaływania na partnera - wpływają też na wybór przywódcy w grupie oraz na tworzenie więzi. Nie mają swojego zapachu, a za ich odbieranie odpowiada narząd nosowo - lemieszowy, umieszczony w jamie nosowej.

Jak działają feromony?

Związki te wysyłają sygnały o gotowości seksualnej, dzięki czemu otoczenie postrzega nas jako osoby bardziej atrakcyjne. Feromony odpowiadają za nasz obraz w oczach innej osoby - jeżeli ta jest nami zainteresowana, zdecydowanie zwiększą jej chęć zbliżenia się do nas. Dlaczego? Bo pobudzają sferę seksualną płci przeciwnej. 
Ich oddziaływanie w ogromnej mierze tkwi w naszej podświadomości. Proces ten polega na stymulowaniu narządu nosowo-lemieszowego. Stąd impulsy kierowane są bezpośrednio do podwzgórza mózgu, gdzie powstają emocje i instynktowne reakcje ludzkie.
 

Feromony syntetyczne- czy działają tak samo jak naturalne?

Dzięki pracy wielu naukowców i zaawansowaniu technologicznemu, stało się możliwe uzyskanie syntetycznych, ludzkich feromonów - Androstenolu, Androstenonu oraz Androsteronu.  Nie tworzy się ich na bazie feromonów naturalnych, ale dokładnie według takiej samej struktury - dlatego ich działanie jest identyczne. Potwierdzają to liczne badania naukowe, przeprowadzane zawsze metodą podwójnie ślepej próby.

Działanie feromonów - prawda czy mit?

Mimo, iż nadal część osób sceptycznie podchodzi do korzystania z feromonów, nie wierzy w rzeczywiste ich efekty, działanie tych związków nie ma nic wspólnego z efektem placebo. Feromony mają bowiem konkretny wpływ na mózg człowieka. Ich skuteczność potwierdzają nie tylko ludzie, którzy korzystają z syntetycznych feromonów, ale przede wszystkim  badania naukowe i eksperymenty.


Feromony- jak wpływają na zachowania człowieka?Feromony intensyfikują doznania seksualne w sytuacji intymnej. Pod ich wpływem najczęściej partnerzy doznają największych uniesień. 
Efekty ich działania można porównać do tych po zajedzeniu tabliczki czekolady, kiedy organizm wydziela więcej endorfin - hormonów szczęścia. 
Feromony mogą też w znaczący sposób poprawić poziom komunikacji w każdej dziedzinie życia - od spraw intymnych, przez pracę, zabawę, po relacje domowe.  Co ważne, związki te zwiększają wzrost poziomu zaufania. Pomagają wywołać dobre wrażenie na nowo poznanych osobach oraz dawnych znajomych. Po co używać feromonów?Feromony, wysyłając sygnały o gotowości seksualnej, przyciągają do nas partnera. Otoczenie postrzega nas, jako osoby bardziej atrakcyjne, zaczynamy interesować. 
Między innymi dlatego są często wykorzystywane w klubach, barach, aby wzbudzić zainteresowanie płci przeciwnej. Mężczyzna zwiększa dzięki nim swój potencjał płciowy, ponieważ w oczach kobiet staje się bardziej atrakcyjny, przystojny i intrygujący. Kobieta z kolei podkreśla swój seksapil i wydobywa naturalny wdzięk. Nawet, jeśli jest fizycznie nieatrakcyjna, lecz wytwarza dużą ilość feromonów, ma ogromne powodzenie u mężczyzn. Dlaczego? Bo dzięki nim sama staje się pewna siebie, towarzyska i przebojowa. 
Feromony, wbrew pozorom, nie są stosowane jedynie w uwodzeniu. Niektórzy kupują je w celach służbowych - poprzez zwiększenie kontaktu oraz otwartość, współpraca z drugą stroną staje się łatwiejsza. Lekarze korzystają z ich pomocy by uspokajać i wzbudzać zaufanie pacjentów. Akwizytorzy kupują feromony, bo te pomagają w podpisywaniu umów, zawieraniu kontraktów, zwiększeniu sprzedaży. Związki te wreszcie pomagają w codziennym życiu – w relacjach rodzinnych, przyjacielskich, urzędowych. Ułatwiają zdawanie egzaminów i załatwianie ważnych spraw w urzędach - wszędzie tam, gdzie dochodzi do bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem.

Redakcja poleca

REKLAMA