Nietypowy rozmiar prezerwatywy? Takich kondomów nie brakuje na rynku

prezerwatywy, kondom, rozmiar prezerwatywy, nietypowe prezerwatywy fot. Adobe Stock
Nie uwierzysz, jak bardzo jakość waszego seksu zależy od dopasowania prezerwatywy. Jej wielkość ma znaczenie, a dzisiaj bez trudu znajdziesz kondom nawet ten o nietypowych rozmiarach. Kiedy więc twój mężczyzna kręci nosem na prezerwatywę, zaskocz go, dobierając mu odpowiednią.
Anna Grzelczak / 01.04.2019 09:55
prezerwatywy, kondom, rozmiar prezerwatywy, nietypowe prezerwatywy fot. Adobe Stock

Na rynku nie brakuje grubych, lecz komfortowych lateksowych prezerwatyw do seksu analnego, jak i cieniutkich, smakowych, które z powodzeniem można stosować przy zbliżeniach oralnych.
Najwięcej jednak służy do tradycyjnego seksu, ale i tu można przebierać w smakach, materiałach i… rozmiarach.
Bez problemu znajdziecie nawet te w nietypowych rozmiarach, jeśli nie w sklepach, to na pewno dostaniecie je w Internecie. Wystarczy tylko wiedzieć, czego się szuka!

Wszystko o prezerwatywie

Rozmiar prezerwatywy, co to jest?

Najczęściej prezerwatywy oznaczane są symbolami S, M, L, XL. Większość mężczyzny odruchowo sięga po kondomy w rozmiarze XL, przez co potem opowiada niestworzone historie o zsuwających się prezerwatywach. 
Natomiast wszystkie badania pokazują, że standardowy rozmiar penisa przeciętego Polaka jest typową M.
Rozmiar penisa to czuły punkt wielu panów, ale gdy chodzi o komfort, przyjemność, a przede wszystkim skuteczne zabezpieczenie kompleksy powinny zejść na dalszy plan.
Jeśli twój mężczyzna ma z tym problem, weź sprawy w swoje ręce, dobierz mu odpowiednią prezerwatywę, a potem ją kup.

Mniejszy rozmiar prezerwatywy

Prezerwatywy w rozmiarze mniejszym niż standardowy określa się mianem przylegających. Niektóre firmy oznaczają tak już kondomy w rozmiarze S, a inne dopiero w XS.
Zgodnie z nazwą wszystkie one są tak zaprojektowane, aby ściśle przylegać do prącia i rozszerzać się przy żołędzi, stwarzając miejsce dla spermy.
Ich średnica to 49 mm. Długość każdy dopasuje sobie sam.
Nie brakuje wśród nich doskonale nawilżonych kondomów, nie pachnących lateksem, więc naprawdę nie ma czego się wstydzić.

Powiększony rozmiar prezerwatywy

Ten typ kondomów z reguły nazywa się powiększonym XL. Niektóre z ich wykonane są z innowacyjnego poliizoprenu, który nadaje im większej miękkości i naturalności w dotyku.
Średnica takich prezerwatyw sięga 56 mm (do nawet 70 mm).
Długość z reguły wynosi 19 cm, chociaż nie brakuje i kondomów mających do 25 cm.
Nie warto jednak sięgać po nie w przypadku mniejszych penisów, ponieważ ani nałożenie jej nie będzie łatwe, ani tym bardziej seks nie sprawi wam przyjemności.

Zobacz także:
„Uwielbiam masturbować się przed moim chłopakiem” – mówi czytelniczka
Lubrykant a ciąża – czy lubrykanty zwiększają szansę na zapłodnienie?

Redakcja poleca

REKLAMA