Policjant przerwał wywiad i… uratował dziecko. Zobaczcie to na filmie!

Prawdziwy bohater!
Policjant przerwał wywiad i… uratował dziecko. Zobaczcie to na filmie! fot. facebook.com/tvp.info

Szczęścia w nieszczęściu doświadczyła pewna matka, którego 9-miesięczne dziecko zakrztusiło się folią od butelki. Co dokładnie się stało?

Z ostatniej chwili: ostrzelano autobus w Poznaniu!

Brawurowa akcja

Pod Toruniem, w Lubiczu, doszło do wypadku: na drodze przewrócił się tir. Po akcji ratowniczej strażak oraz policjant udzielali wywiadu przed kamerą. W pewnym momencie młodszy asp. Rafał Dorobek z drogówki przerwał rozmowę i ruszył na pomoc małemu chłopcu. Okazało się bowiem, że w czasie, gdy trwał wywiad, nieopodal zatrzymało się auto, a ze środka wybiegła roztrzęsiona kobieta. Szukała pomocy dla synka, 9-miesięcznego Tymona, który nie mógł oddychać, ponieważ zadławił się folią od butelki.

Na szczęście w pobliżu byli już strażacy, którzy ułożyli dziecko głową w dół. Policjant włożył maluchowi palce do buzi i wyciągnął zalegającą folię, ratując mu tym samym życie.

Najpiękniejszy w tym momencie odgłos, to płacz dziecka. Mogę powiedzieć, że to jest jeden z najpiękniejszych dni w moim życiu. To dzień, w którym mogę nieść pomoc. Radość tej matki, podziękowania i płacz tego dziecka - nie zapomnę tego do końca życia
– skomentował akcję mł. asp. Dorobek.

Poniżej, na facebookowym profilu TVP Info, możecie obejrzeć filmik pokazujący całą tę akcję. Wielkie brawa dla strażaków i policjanta!

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)