www.sport-shop.pl

Trikke – wyczynowy rowerek

Trikke to aktywny wypoczynek w zupełnie nowym stylu. Dla tych, którym znudziła się już na rowerze albo łyżworolkach, producenci sprzętu sportowego przygotowali urządzenie, które gwarantuje doskonały trening całego ciała, a także niezapomniane przeżycia.
/ 12.05.2010 13:26
www.sport-shop.pl

Slalomem do celu

Trikke to trójkołowy pojazd będący połączeniem deskorolki, hulajnogi, roweru i nart. Choć nie posiada pedałów i łańcucha, można się na nim rozpędzić nawet do prędkości 35 km/h.

Jazda na trikke polega na poruszaniu się slalomem i przenoszeniu środka ciężkości na boki – podobnie jak w przypadku nart zjazdowych. Podczas jazdy pracują wszystkie duże grupy mięśni - nóg, brzucha i pleców. Dzięki temu trikke to świetny pomysł dla tych, którzy chcą schudnąć. Godzina spędzona na tym urządzeniu pozwala spalić nawet 800 kcal, czyli więcej niż w przypadku joggingu lub jazdy na rowerze.

Można się również zdecydować na trikke w wersji wyczynowej. Takie urządzenia charakteryzują się lżejszą i bardziej sztywną konstrukcją. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie rozmaitych akrobacji. Doświadczeni trikkerzy w niczym nie ustępują deskorolkarzom, a ich ewolucje na rampach i w skateparkach budzą zasłużony podziw (można je zobaczyć np. na youtube).

Czytaj też: Dlaczego stawiamy na rower

Autor: Michał Stankiewicz
Źródło: Sport-shop.pl