POLECAMY

Czy głodówka to dobra metoda odchudzania?

Wiele dziewczyn twierdzi, że schudło dzięki głodówkom. Ale czy to zdrowe? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!
Czy głodówka to dobra metoda odchudzania?

Głodówka - czy to dobry pomysł na odchudzanie?

Nie! Głodówki, zwłaszcza te wielodniowe, mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Rezygnacja z jedzenia prowadzi bowiem do niedoborów składników pokarmowych. W organizmie gromadzą się też tzw. ciała ketonowe, które działają zakwaszająco. To zaś może wywoływać osłabienie, zmęczenie, ból głowy, pogorszenie cery.

Głodówka - konsekwencje stosowania

Głodówki spowalniają metabolizm i prowadzą do efektu jo-jo. Po początkowym chudnięciu organizm włącza bowiem „mechanizm oszczędzania energii” i zaczyna spalać coraz mniej kalorii. Im dłużej trwa kuracja, tym trudniej zrzucić następne kilogramy. Radzę więc unikać radykalnych głodówek.

Głodówka - co w zamian?

Lepiej, choć na jakiś czas, zrezygnować z jedzenia słodyczy i mięsa. Unikać picia kawy, używania soli i ostrych przypraw oraz alkoholu. Wzbogacić menu w surowe i gotowane warzywa oraz owoce. Pić mleczne napoje fermentowane (kefir, jogurt, maślanka) oraz przynajmniej dwa litry płynów dziennie. Najlepsza będzie niegazowana woda mineralna, herbata zielona, pu-erh, soki warzywne i rozcieńczone warzywne.

Taka kuracja pomoże nie tylko zrzucić nadwagę, ale również oczyścić organizm z toksyn!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (13)
/3 lata temu
Jak obechlołków namawiac na głodówkę ?jak dla nich egzystencja to jedzenie ,to ich sposób na życie i emocje, zajadają deficyty emocjonalne i stąd takie nadwagi ,ludzie głodujący nie chorują na raka ,to dotyczy tych wygodnych ,bogatych i uwarunkowanych do codziennych obiadków, Nie jedzenie jest zdrowe ,w umiarze .2 posiłki dziennie lub jeden ,17 -20 godzin przerwy między jedzeniem to skuteczna metoda na komórki macierzyste , i na stopniowe zrzucanie wagi .
/4 lata temu
Głodówka może być , tylko niezbyt długa ;)
/5 lat temu
Schudłam na 20 dniowej głodówce 11 kg. Z 61 na 50. Wagę trzymam od roku,pilnuję tylko by nie przekraczać 1300kcl dziennie. Jestem młoda,więc nic mi po niej nie ,,zwisa``. Pozdro dla tych co by tyle schudnąć pół roku siedzą na siłce i jedzą gotowane gluty : DDDDD
POKAŻ KOMENTARZE (10)