Stuprocentowa kobieta

Stuprocentowa kobieta
Jaka jest stuprocentowa kobieta? Czym się charakteryzuje? Czy jej kobiecość ma być powalająca, czy ma olśniewać? A może ma po prostu pełnić określone role społeczne?
/ 22.06.2010 15:31
Stuprocentowa kobieta

Często można spotkać się z opinią, że kobieta staje się „pełnowartościowa” i może poczuć się spełniona, kiedy zostaje matką. Wcześniej nastoletnim dziewczętom wskazuje się moment pierwszej menstruacji jako przejście w świat kobiet.

To są bardzo widoczne oznaki kobiecości, natomiast wyznacznikiem przynależności do określonej grupy płciowej oraz spełnienie się w niej, w dużej mierze zależy od hierarchii wartości i indywidualnych potrzeb osoby. Jeśli kobieta spełnia się w pracy zawodowej, ponieważ to jest jej cel, to nie można jej zarzucić jakichkolwiek deficytów.

Zobacz też: Atrakcyjność kobiety - jak ją zmierzyć?

Niestety społeczeństwo często neguje kobiecość osób, które nie posiadają wymiernych wskaźników posiadania takich cech jak: łagodność, cierpliwość, odpowiedzialność, dojrzałość emocjonalna, troskliwość itp. Te cechy, w opinii społecznej, posiada każda matka.

To prawda, że większość kobiet decyduje się na macierzyństwo i to stawiają na pierwszym miejscu w określeniu siebie w kategoriach realizacji własnych potrzeb. Nie oznacza to jednak, że tylko one są kobietami w rozumieniu społecznym.

Bez względu na to, jakie kobieta posiada cele życiowe, może się poczuć stuprocentową kobietą, jeśli te cele zrealizuje i zaspokoi swoje potrzeby.

Zobacz też : Jak być idealną partnerką

Redakcja poleca

REKLAMA