Starasz się o dziecko? Lepiej odpuść sobie seks w te święta!

para w domu fot. Adobe Stock
Problem z miejscem na porodówce, przepełnione szpitale. Statystyki są jednoznaczne – najwięcej dzieci rodzi się pod koniec września. Naukowcy wyjaśniają, dlaczego!
Małgorzata Germak / 10.12.2018 11:24
para w domu fot. Adobe Stock

Najwięcej dzieci rodzi się we wrześniu – wynika między innymi z danych Głównego Urzędu Statystycznego. W zeszłym roku na porodówkach w wielu szpitalach, m.in w Gdański i Wrocławiu, zabrakło miejsc dla rodzących. Naukowcy uważają, że to nie przypadek. A ich obserwacje dotyczą nie tylko Polski.

Kiedy jest najlepsza pora na seks?

W święta mamy większą ochotę na seks

Amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu w Indianie na łamach jednego z branżowych pism opublikowali wyniki swoich badań, z których wynika, że w okolicy świąt Bożego Narodzenia częściej mamy ochotę uprawiać seks niż w innym czasie w roku.

Badacze uznali, że atmosfera świąt i zbliżającego się nowego roku tak na nas działa. Jesteśmy wtedy wypoczęci, jest spokój, mamy więcej czasu dla siebie, poświęcamy sobie nawzajem (w parze) więcej uwagi. To przekłada się na większe niż zwykle zainteresowanie seksem. Chętniej inicjujemy więc zbliżenia.

Inni naukowcy dokładają swoją cegiełkę do tego tematu – podobno zimą jest większa liczba plemników w nasieniu mężczyzny niż w letnich i jesiennych miesiącach. To przekłada się na większą płodność, a więc i na większą szansę zajścia w ciążę przez partnerkę.

Czytaj też:Kiedy mamy największą ochotę na seks? To da się dokładnie wyliczyć!Co robić, gdy facet wykręca się od seksu?

Redakcja poleca

REKLAMA