POLECAMY

Mój mąż nie stara się już w łóżku! Co robić?

Od jakiegoś czasu mój mąż przestał się starać w łóżku – rzadko się kochamy, a jeśli dochodzi do zbliżenia, seks jest krótki i mnie nie satysfakcjonuje. Co robić?

seks

fot. Fotolia

Witam,

Moim problemem jest mój mąż, który od niedawna zupełnie przestał starać się w łóżku. Najbardziej martwi mnie to, że kiedyś nasza gra wstępna potrafiła trwać nawet godzinę – obecnie zajmuje ledwo kilka minut, a nieraz nie ma jej wcale! Na moje prośby i żale, że potrzebuję więcej czasu, by się „rozgrzać”, mąż odpowiada, że nie ma czasu i jest zbyt zmęczony. Co więcej, długość naszego stosunku również drastycznie się zmniejszyła…

Przez zaistniałą sytuację czuję się nieatrakcyjna, gorsza, niedoceniana. Zaczynam się zastanawiać, czy nie zacząć odmawiać mężowi. Po takim seksie i tak zazwyczaj jestem niezaspokojona…

Proszę o poradę: co robić? Jak dotrzeć do męża i przekonać go, abyśmy kochali się tak jak dawniej?

XsandraX

Na pytanie odpowiada Radosław Jerzy Utnik – psychoseksuolog współpracujący z marką Durex:

Skoro z całą pewnością wiadomo, że to mąż jest problemem, to zapewne należałoby zmienić męża…  Nie? Zapewne więc to nie mąż jest problemem. W większości podobnych sytuacji okazuje się, że problem  tkwi nie w jednej ani nie w drugiej stronie związku partnerskiego, lecz w kształcie relacji między partnerami.

Życie seksualne jest odbiciem emocjonalnej strony związku. Niedomagania w sferze relacji, niedomówienia, brak czasu dla siebie nawzajem bardzo szybko przekładają się na jakość współżycia. Problem nie w tym, że mąż nie ma czasu, lecz w tym – dlaczego go nie ma, co takiego sprawia, że czas znajduje na inne życiowe aktywności i czy Państwa związek jest dla Państwa na tyle atrakcyjny, że chcą Państwo wkładać wysiłek w jego pielęgnację.

Zobacz też: O jakim seksie fantazjują Polacy?

Na ostatnie pytanie – co robić – należy więc odpowiedzieć: zacząć od diagnozy sytuacji. Porozmawiać z samą sobą oraz z mężem. Znaleźć dla siebie czas, wyjaśnić nieporozumienia.  Porozmawiać o emocjach – o tym, co Państwo czują, jak się Państwo czują ze sobą w konkretnych sytuacjach, co Was ze sobą wiąże, jakie są Wasze wzajemne oczekiwania i czy ich spełnienie jest realne.

Praca seksuologa polega w głównej mierze na zbieraniu i analizie informacji. Informacje zaś są w Was. Udzielenie konkretnej porady wymaga przyjrzenia się konkretnemu związkowi i konkretnym jego problemom pojawiającym się w konkretnych sytuacjach.

Zobacz też: Seks na forum Wizaż

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/rok temu
Dokładnie tak było u nas - unikając seksu mąż próbował ukryć, że ma problemy z erekcją. Ale jak pogadaliśmy, to się zdecydował na to, zeby się zacząć wspomagać. Teraz bierze przed seksem maxigrę go i już nie ma mowy o żadnych zaburzeniach erekcji.
/3 lata temu
A może to właśnie nie wina tego, że się nie stara. Może mieć problemy z erekcją, których się wstydzi? Mój miał taki problem, ale sięgnął po WEILI (http://eroheroes.pl/) naturalny preparat, z którego jesteśmy oboje bardzo zadowoleni :)
/3 lata temu
staram się, jakoś nigdy nie było problemów tej natury w naszej sypialni, więc nie winię tu siebie za zaistniały problem, bo nie przestałam się starać tylko on nie staje na wysokości zadania. tak bym to ujęła. co się u Was sprawdza?
POKAŻ KOMENTARZE (3)