Jak wybrać buty do biegania?

Najczęstsze błędy biegaczy

Bieganie to niby sprawa prosta; biegać każdy może. Żeby jednak nasz wysiłek nie poszedł na marne, zapoznaj się z podstawowymi błędami, które popełniają niewprawni biegacze. Uniknięcie ich pozwoli szybciej osiągnąć rezultaty treningowe. A sam bieg stanie się przyjemnością.
/ 20.01.2011 15:51
Jak wybrać buty do biegania?

1. Źle dobrane lub zniszczone buty

Buty nieodpowiednie do Twojego treningu lub stylu biegania mogą stać się przyczyną poważnych kontuzji. Równie ważna jak dobranie właściwego obuwia jest jego regularna wymiana. Buty biegacza zużywają się szybko i tracą swoje właściwości. Zbyt długie zwlekanie z zakupem nowych butów może zakończyć się dolegliwościami bólowymi.

2. Źle dobrana odzież

Bardzo często biegacze nie doceniają znaczenia prawidłowego ubioru. To błąd. Niektóre tworzywa mogą powodować poważne obtarcia. Tkaniny, które nie „oddychają” mogą źle wpłynąć na komfort termiczny organizmu, podobnie jak zbyt dużo warstw na sobie w gorący dzień lub zbyt mało w zimny.

3. Nieodpowiednie odżywianie

Trening oznacza dodatkowe obciążenie dla Twojego ciała. Dlatego czasem trzeba zmienić swoje przyzwyczajenia... dalszy ciąg - kliknij tutaj