kobieta, joga

Warto ćwiczyć jogę

Joga mimo, że nie przyspiesza spalania tłuszczu jak ćwiczenia aerobowe, świetnie kształtuje sylwetkę
/ 13.04.2012 16:03
kobieta, joga

Radzi instruktorka jogi - Magda Majewska.

JOGA:

* wpływa na funkcjonowanie organów wewnętrznych. Poprzez praktykę wybranych asan (pozycje w jodze) możesz przyspieszyć metabolizm oraz zintensyfikować proces oczyszczania organizmu z toksyn.

* relaksuje. Wszelka aktywność, która pomoże ci się wyciszyć, ukoi nerwy i poprawi twoje samopoczucie, może też ułatwić odchudzanie. Jeśli lepiej zaczniesz czuć się w swoim ciele, z większą chęcią o nie zadbasz (także o jego kształty). Będziesz miała większą motywację do zachowania zdrowej diety, a to może przełożyć się na faktyczną utratę kilogramów.

* rzeźbi mięśnie , ale inaczej niż ćwiczenia siłowe, bo nie chodzi o przyrost masy, ale o faktyczne ich wzmocnienie. Pozostają smukłe, ale stają się silne. „Wyższość” jogi nad innymi formami ruchu polega na tym, że rozwija ciało równomiernie, zmuszając do pracy naprawdę wszystkie grupy mięśni.

* poprawia postawę , a to dużo. Wystarczy przecież, że się wyprostujesz i wciągniesz brzuszek, a już wyglądasz dużo szczuplej! Dodatkowo, rozwijająca się wraz z ćwiczeniami świadomość ciała sprawia, że poruszasz się z gracją i wydajesz się lżejsza.