Les Mills zrewolucjonizowało fitness i do dzisiaj pomaga zadbać o zdrowie i figurę. Czym się różni od innych form fitnessu?

Les Mills fot. Adobe Stock, FotoAndalucia
Les Mills to człowiek, firma, marka i cała gałąź branży fitness. Oferuje zajęcia fitness, które bazują na odkryciach naukowych, są starannie konstruowane i i prowadzone przy świetnie dobranej, motywującej muzyce. Najbardziej znane są zajęcia Les Mills BodyPump, ale oferta marki to 13 różnych programów dostępnych w licencjonowanych klubach oraz 1000 zajęć online.
Ewa Cwil / 14.02.2024 08:10
Les Mills fot. Adobe Stock, FotoAndalucia

Każdy, kto interesuje się fitnessem, musiał zetknąć się z Les Mills. Bo to prawdziwy fenomen i popularyzator aktywności fizycznej o światowym zasięgu. Marka postawiła na dwa elementy, które dały jej sukces: muzykę i naukę. I faktycznie – zajęcia cieszą się olbrzymią popularnością, a ich uczestnicy doceniają je za efekty, jakie gwarantują. To urozmaicone zajęcia dla wszystkich, na każdym etapie życia. Uważaj: spróbujesz i pokochasz je bez reszty.

Spis treści:

 1. Les Mills – co to?
 2. Czym jest Les Mills BodyPump?
 3. Cechy charakterystyczne zajęć Les Mills
 4. Les Mills – efekty

Les Mills – co to?

Les Mills to forma i rodzaj fitnessu, którego autorem jest Les Mills, Nowozelandczyk, sportowiec, olimpijczyk. Po zakończeniu sportowej kariery, w 1968 roku, otworzył centrum fitness w Auckland, żeby zachęcać ludzi do aktywności fizycznej. Jednak to jego syn, Phillip, rozpropagował idee ojca na cały świat. Młody Mills przez jakiś czas mieszkał w Kalifornii, gdzie w latach 80. ubiegłego wieku grupowe zajęcia fitness przy muzyce, znane nam jako aerobik, zyskały olbrzymią popularność. Postanowił więc zaczerpnąć z tego pomysłu to i owo. Tak powstały zajęcia fitness Les Mills BodyPump, znane dziś na całym świecie.

Obecnie Marka Les Mills na swojej stronie internetowej z dumą prezentuje swoje motto: to create a fitter planet, (uczynić planetę bardziej fit) i chcą tego dokonać zarażając ludzi miłością do aktywności fizycznej.

Jednocześnie marka chwali się, że jej programy są starannie układane i bazują na nauce. Są bezpieczne i skuteczne. Zresztą w pismach naukowych pojawiały się swego czasu artykuły na temat wpływu na organizm zajęć Les Mills, dowodzące ich korzystnego działania.

Les Mills jako pierwsza marka postawiła na tworzenie dopracowanych programów treningowych przeznaczonych do treningu grupowego. Była pionierem w takim podejściu do fitnessu. Jej sukces spowodował, że i inne marki zaczęły tworzyć własne programy treningowe. Ale do dzisiaj Les Mills jest absolutnym liderem na tym polu. W dodatku marka idzie z duchem czasu i oferuje swoje zajęcia także online w postaci Les Mills on demand – to ok. 1000 zajęć dostępnych za opłatą online. To sprawia, że można ćwiczyć także w zaciszu własnego domu.

Czym jest Les Mills BodyPump?

To też grupowe zajęcia przy muzyce, ale nie jest to aerobik, lecz trening siłowy. Ćwiczenia wykonywane z minisztangami wzmacniają całe ciało, a zajęcia nie są monotonną harówką w siłowni, ale pełnymi energii zajęciami, na których można się świetnie bawić i trenować jednocześnie. Ćwiczenia wykonuje się nie tylko ze sztangą, ale też, odważkami, hantlami czy taśmami.

Zajęcia Les Mills BodyPump trwają 60 minut i podzielone są na 8 części. Każda poświęcona jest innej partii ciała i ma własną muzykę. Ćwiczenia polegają na wykonywaniu wielu powtórzeń z niezbyt dużym obciążeniem. Podobno w czasie jednych zajęć wykonuje się w sumie 800 powtórzeń różnych ćwiczeń!

Nie tylko Les Mills BodyPump!

Zajęcia Les Mills BodyPump odniosły sukces na całym świecie, a firma Les Mills opracowała koncepcje jeszcze wielu różnych zajęć, które wielu amatorów fitness zna z dzisiejszej oferty klubów fitness:

 • Les Mills BodyBalance – zajęcia łączące ćwiczenia jogi, pilatesu i tai-chi, idealne dla początkujących, nie obciążające zbyt mocno ciała;
 • Les Mills BodyCombat – zajęcia obejmujące ćwiczenia fitness i elementy sztuk walki;
 • Les Mills BodyAttack – interwałowe treningi o wysokiej intensywności, spalające masę kalorii;
 • Les Mills GRIT – intensywne interwałowe zajęcia budujące wytrzymałość organizmu. Obejmują 3 rodzaje zajęć: siłowe, kardio, atletyczne. Skutecznie zmniejszają ilość tłuszczu brzusznego;
 • Les Mills Core (dawniej CxWorx) – 30-minutowe zajęcia nastawione na wzmacnianie tzw. mięśni core, czyli mięśni głębokich tułowia oraz na mięśniach pośladkowych, pleców i brzucha poprawiających stabilizację kręgosłupa i całego ciała;
 • Les Mills RPM, Les Mills SPRINT – zajęcia odbywające się na rowerach stacjonarnych.

Zajęcia Les Mills na rowerachfot. Zajęcia Les Mills na rowerach/ Adobe Stock, Monkey Business

Cechy charakterystyczne zajęć Les Mills

Wszystkie łączy to, że są zajęciami grupowymi przy starannie dobranej muzyce i z konkretną choreografią, która jest aktualizowana co 3 miesiące, aby zapewnić ćwiczącym urozmaicenie i stałe postępy.

Zajęcia prowadzone są przez certyfikowanych trenerów, którzy muszą ukończyć kursy autoryzowane przez Les Mills. Z resztą zajęcia Les Mills mogą prowadzić tylko kluby posiadające licencję marki. W Polsce też są takie kluby. Szkolenie instruktorów gwarantuje, że zajęcia prowadzone są w sposób bezpieczny i są skuteczne.

Zajęcia konstruowane są tak, aby przynosiły maksimum korzyści całemu organizmowi. Mają wzmacniać ciało, pozwalać uzyskać i utrzymać prawidłową masę ciała i dbać o zdrowie układu krążeniowo-oddechowego.

Mnogość różnych typów zajęć pozwala przejść drogę od kompletnego amatora bez kondycji do człowieka o sportowej sylwetce, sprawnego i pełnego energii. Każdy znajdzie zajęcia, które będą odpowiadać jego potrzebom i celom. Les Mills to 13 różnych programów treningowych, 800 różnych ćwiczeń i motywujące zajęcia trwające od 15 do 60 minut.

Les Mills – efekty

Podobno skuteczność zajęć jest wynikiem połączenia zastosowania nauki w konstruowaniu zajęć i energetycznej muzyki. Sukces zajęć Les Mills polega na tym, że dobrze się bawiąc, można uzyskać świetne efekty treningowe. Regularnie uczestnicząc w zajęciach udaje się:

 • schudnąć,
 • zredukować ilość tłuszczu w ciele,
 • ujędrnić ciało,
 • poprawić jego elastyczność,
 • wzmocnić mięśnie,
 • poprawić kondycję,
 • przyspieszyć metabolizm,
 • wzmocnić kości,
 • poprawić stan zdrowia,
 • poprawić jakość życia.

A wszystko to podczas fajnie prowadzonych zajęć w otoczeniu i przy wsparciu innych amatorów fitness.

Źródło: lesmills.com

Czytaj także:
Na czym polega trening funkcjonalny?
Trening mobility – być może właśnie ty go potrzebujesz!
Jak ułożyć plan treningowy – siłowy i wytrzymałościowy

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
-20% na biżuterię
-20% na biżuterię
Rabat 20% na biżuterię Artelio... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
+
-20% na biżuterię
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na biżuterię Artelioni dostępne w salonach i na apart.pl. Oferta nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
Rabat 25% na zakupy za min. 499 zł
Rabat 25% na zakupy za min. 499 zł
Rabat 25% na zakupy za minimum... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO25
Zobacz
+
Rabat 25% na zakupy za min. 499 zł
Online

Rabat 25% na zakupy za minimum 499 zł w sklepie internetowym www.karcher.pl. Oferta dotyczy produktów nieprzecenionych z kategorii Home&Garden i nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO25
Zobacz
-20% przy zakupach za min. 499 zł
-20% przy zakupach za min. 499 zł
Rabat 20% dla wszystkich klien... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
+
-20% przy zakupach za min. 499 zł
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% dla wszystkich klientów przy zakupach za min. 499 zł. Oferta obowiązuje w sklepach stacjonarnych oraz na www.falconeri.com, nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły w sklepach i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
Rabat do 30% na odzież i obuwie
Rabat do 30% na odzież i obuwie
Rabat rosnący wraz z ilością p... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
+
Rabat do 30% na odzież i obuwie
Online

Rabat rosnący wraz z ilością produktów w Twoim koszyku! -20% za zakup min. 2 produktów. -25% za zakup min. 3 produktów. -30% za zakup min. 4 produktów. Rabat obowiązuje na wybrane produkty. Promocja dostępna w sklepie internetowym. Kody rabatowe nie łączą się. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
Rabat do -25% na produkty Clarins!
Rabat do -25% na produkty Clarins!
Rabat -20% przy zakupach produ... więcej»
Kod rabatowy:CLARINS2024
Zobacz
+
Rabat do -25% na produkty Clarins!
Online

Rabat -20% przy zakupach produktów za min. 99 zł. Rabat -25% przy zakupach za min. 299 zł. Rabat nalicza się po wpisaniu kodu promocyjnego: CLARINS2024. Rabat nie dotyczy produktów z linii Precious. Kod promocyjny działa do 25.04.2024 do godz. 7:00. Szczegóły na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:CLARINS2024
Zobacz
Rabat 25%
Rabat 25%
Rabat na kolekcję SS24 Guess o... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
+
Rabat 25%
Online
Stacjonarnie

Rabat na kolekcję SS24 Guess oraz Marciano by Guess, z wyłączeniem kolekcji kapsułowych i carryovers. Dostępny w sklepach stacjonarnych oraz online na www.guess.eu/pl. Nie dotyczy outletów.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
REKLAMA