Gdzie jechać na narty blisko Warszawy w sezonie 2022/2023? 9 najlepszych stoków + aktualne ceny

gdzie na narty blisko warszawy fot. Adobe Stock, alfa27
Narty blisko Warszawy? To możliwe! W promieniu 200 km od Warszawy znajdziemy stoki, na których można przyzwoicie pojeździć na nartach. Dokąd wybrać się na narty niedaleko stolicy i gdzie wyskoczyć na zimowy weekend w śniegu z dziećmi? Zobacz nasz przegląd stoków położonych najbliżej stolicy.
/ 17.11.2022 08:03
gdzie na narty blisko warszawy fot. Adobe Stock, alfa27

Jeśli wydaje ci się, że szybki wypad na narty w okolicach Warszawy nie jest możliwy, jesteś w błędzie. Niedaleko stolicy znajduje się kilka stoków, które pozwalają się wyżyć na śniegu w okresie zimowym, jeśli pogoda na to pozwala. Na narty w Polsce możesz dojechać w kilka godzin, nawet jeśli mieszkasz w Warszawie. Nie musisz jechać w polskie góry ani w głąb Europy, by pojeździć na nartach. Oto pełna lista stoków narciarskich blisko Warszawy.

Spis treści:

 1. Górka Szczęśliwicka
 2. Rąblów, Parchatka, Celejów w okolicach Kazimierza Dolnego
 3. Batorz i Sulów
 4. Góra Kamieńsk i Zgierz
 5. Szwajcaria Bałtowska
 6. Góra Czterech Wiatrów koło Mrągowa
 7. Zanim pojedziesz na narty w okolicach Warszawy

Narty blisko Warszawy: Górka Szczęśliwicka

Tego stoku raczej nie trzeba bliżej przedstawiać szusującym warszawiakom. Całoroczny Stok Narciarski „Szczęśliwice” w zachodniej części dzielnicy Ochota to jedyny taki ośrodek w Warszawie. Jak na warunki miejskie, prezentuje się bardzo przyzwoicie.

Stok zjazdowy zajmuje powierzchnię 9500 m2, ma długość ok. 227 m i różnicę wysokości 44 m.

W dolnej części znajduje się ośla łączka (narciarski stok dla początkujących) o długości ok. 60 m. Na szczyt można dostać się w niespełna 2 minuty, korzystając z wyciągu talerzykowego lub kolejki krzesełkowej o przepustowości 700 i 1200 osób na minutę. Stok wyposażony jest w trzy armatki śnieżne, które zaśnieżają trasę, gdy zima w stolicy nie dopisuje.

Jak wygląda szczęśliwickie apres-ski? Po całodniowym zjeżdżaniu możemy zrelaksować się na tarasie widokowym usytuowanym w najwyższym punkcie stolicy (74,9 m.n.p.m.). Na skraju Parku Szczęśliwickiego znajduje się także kilka przytulnych knajpek i restauracji, w tym Pink Flamingo.

Dzieci szczególnie zainteresuje kolejka grawitacyjna Alpine Coaster. Zjeżdżanie po krętym torze o długości 715 m ze średnią prędkością 36 km/h na pewno spodoba się wszystkim znużonym monotonną jazdą na nartach.

Górka Szczęśliwicka - ceny

Cena biletu czasowego za godzinę:

 • bilet normalny 25 zł, 
 • bilet ulgowy 18 zł.

Cena biletu czasowego za 2 godziny:

 • bilet normalny 40 zł,
 • bilet ulgowy 30 zł.

Cena biletu punktowego:

 • 10 punktów - 25 zł;
 • 20 punktów - 45 zł;
 • 50 punktów - 100 zł.

Wyciąg talerzykowy pobiera 1 pkt, a kolej krzesełkowa pobiera 2 pkt. Koszt wypożyczenia sprzętu to 35 zł/ godzinę.

Narty blisko Warszawy: Rąblów i Parchatka

Przyzwoicie poszusować można też ok. 140 km na południowy wschód od Warszawy. W okolicach Puław i Kazimierza Dolnego znajdziemy stoki w Rąblowie, Celejowie, Bochotnicy i Parchatce.

Ośrodek Sportów Zimowych w Rąblowie

Ośrodek Sportów Zimowych w Rąblowie, położony w sercu Kazimierskiego Parku Krajobrazowego w gminie Wąwolnica, oferuje trasy o łącznej długości 640 m zaopatrzone w 3 wyciągi talerzykowe o długościach 160 m, 180 m, 300 m i jeden wyciąg typu wyrwirączka dla dzieci o długości 120 m.

Stoki są ratrakowane i oświetlone oraz posiadają system sztucznego naśnieżania. Poza stokami znajdziemy tam bardzo dobrą bazę gastronomiczną i hotelową. Na miejscu można także urządzić własne ognisko. Jest tam też snowpark, serwis sprzętu, ośla łączka i karuzela dla dzieci.

Stok Parchatka

Stok Parchatka znajduje się w powiecie puławskim, w gminie Kazimierz Dolny. Ośrodek oferuje dwie ratrakowane i oświetlone trasy narciarskie - niebieską i czerwoną - o długości 360 m każda. Różnica wysokościowa  trasy trudniejszej (czerwonej) wynosi 51 m, łatwiejszej – 49 m.

Na szczyt stoku transportują narciarzy dwa wyciągi talerzykowe o łącznej przepustowości 1400 os./h. U podnóża wzniesienia znajdziemy szkółkę narciarską, wypożyczalnię sprzętu, Karczmę Parchatka z noclegiem oraz duży parking.

Stok czynny codziennie od 9.00 do 22.00. Od poniedziałku do piątku korzysta się z kart czasowych i biletów punktowych, w weekendy tylko z biletów punktowych. Cena biletu za 2 godziny jazdy wynosi 65 zł w dni robocze i weekendy, natomiast karnet na 3 godziny kosztuje 65 zł. Jest też możliwość korzystania z karnetów punktowych.

Natry blisko Warszawy: Batorz i Sulów

W odległości ok. 200 km od Warszawy, w okolicach Kraśnika i Janowa Lubelskiego, znajdują się dwa stoki, które warto odwiedzić w weekend.

Stok narciarski Batorz

Batorz oferuje w sezonie narciarskim dobre warunki zjazdowe. Jest tu 5 tras zjazdowych:

 • 100-metrowa ośla łączka,
 • 500-metrowa średnio trudna dwójka,
 • 150-metrowa niebieska trójka,
 • czerwona czwórka o długości 250 m
 • dwie trasy widokowe: 500-metrowa piątka i najdłuższa - 800-metrowa szóstka.

U podnóża stoku znajdziemy wypożyczalnię i serwis nart i sprzętu do snowboardu, bar, parking, snowpark i mini-park rozrywki dla dzieci.

Ceny karnetów czasowych zaczynają się od 30 zł za godzinę zjazdów w dni robocze, do 80 zł za 3 godziny zjazdów w weekendy. Bilety ulgowe są o kilka złotych tańsze. 

Stok Batorz oferuje także wieczorne jazdy tzw. Białe Wieczory (17:00-21:00) i poranne jazdy tzw. Białe Poranki (9:00-12:00).

Sulów - stok narciarski

13 km od Kraśnika znajduje się malownicza miejscowość Sulów, gdzie można poszusować na 350-metrowej trasie o różnicy poziomów ok. 40 m i trasie o długości 100 m i różnicy poziomów 11 m. Na stoku znajdują się trzy wyciągi, w tym 70-metrowa wyrwirączka na oślej łączce. Narciarze mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu, lodowiska, bezpłatnych parkingów oraz restauracji. Koszt karnetu czasowego to od 30 zł wdni robocze (3 godziny) do 60 z za cały dzień jazdy w weekendy.

Narty blisko Warszawy: Góra Kamieńsk i Zgierz

Góra Kamieńsk - stok narciarski

Warszawiacy mogą wybrać się także na stoki do sąsiedniego województwa łódzkiego. Ok. 160 km od stolicy znajduje się najwyższe wzniesienie środkowej Polski i najdłuższy stok w kraju – Góra Kamieńsk koło Bełchatowa.

Popularny ośrodek narciarski oferuje trzy niebiesko-czerwone trasy zjazdowe, z których najdłuższa ma 760 metrów długości i 30-150 m szerokości oraz różnicy wzniesień - 123 m.

Stok obsługiwany jest przez 3 wyciągi: czteroosobową kolej linową z ruchomym chodnikiem o przepustowości około 2000 osób/ godz., wyciąg talerzykowy o długości ok. 700 m i przepustowości ok. 800 os/godz. i 160-metrowy wyciąg talerzykowy dla początkujących narciarzy.

U podnóża góry czeka na narciarzy pełne zaplecze gastronomiczne, parking dla 500 aut, wypożyczalnia sprzętu oraz szkółka narciarska i snowboardowa. Nad bezpieczeństwem szusujących czuwają ratownicy GOPR.

Ceny karnetów zależą tutaj od pory dnia. Całodzienny karnet kosztuje 110 zł (normalny) i 100 zł (ulgowy). Są też różnorodne opcje wyboru tańszych karnetów na pół dnia lub kilka godzin.

stoki narciarskie w okolicach warszawyfot. Narty blisko Warszawy? To możliwe/ Adobe Stock, ZoomTeam

Ośrodek Ski-Par Malinka na stoku Góry Wilamowskiej

W okolicach Zgierza można poszusować na terenie Ośrodka Ski-Par Malinka na stoku Góry Wilamowskiej. Są tam 2 trasy o długości 450 m i 300 m oraz muldy do wyskoków. Stok czynny jest codziennie od 9.00 do 21.00. Dodatkową atrakcją jest trasa dla saneczkarzy o długości 250 m.

Na miejscu można wypożyczyć sprzęt do jazdy i sanki oraz nauczyć się jeździć pod okiem instruktorów narciarskich i snowboardu, a po całodniowym szaleństwie można zrelaksować się przy kominku w barze Malinka. W zależności od pogody na terenie ośrodka czynne jest także lodowisko.

Narty blisko Warszawy: Szwajcaria Bałtowska

Planując kilkudniowy wypad na narty „w pobliżu” Warszawy, warto wziąć pod uwagę stoki zlokalizowane na terenie województwa świętokrzyskiego, bo jest tu dość ciekawie. Około 170 km od stolicy, niedaleko Ostrowca Świętokrzyskiego, znajdują się malowniczo położony stok o nazwie Szwajcaria Bałtowska.

Odpowiednio wyprofilowane niebieskie trasy o długościach 340 m i 570 m stwarzają idealne warunki jazdy, zarówno dla średnio zaawansowanych jak i doświadczonych narciarzy. Wzdłuż stoku prowadzą dwa nowoczesne wyciągi orczykowe o łącznej przepustowości 1500 osób/godz. Trzeci, krótszy wyciąg o długości 100 m przygotowany został specjalnie na potrzeby szkółki narciarskiej.

W pobliżu stoku znajduje się wypożyczalnia sprzętu, serwis techniczny, punkt gastronomiczny, parkingi oraz baza noclegowa - domki typu willowego w pobliżu Szwajcarii Bałtowskiej i gospodarstwa agroturystyczne na terenie Ośrodka Jazdy Konnej „Kraina Koni".

Na stoku obowiązują karnety czasowe. Ceny rozpoczynają się od 47 zł (normalny) i 42 zł (ulgowy) za godzinę zjazdów. Jest też opcja kupna karnetu na 2, 3, 4, 5 lub nawet 6 dni

Inne świętokrzyskie stoki, o które warto zahaczyć to Sabat Krajno, Niestachów, Tumlin, Radostowa oraz stok narciarski Widełki. Gustujący w miejskich klimatach mogą wybrać się na na Górę Telegraf lub stok Stadion w Kielcach.

Narty blisko Warszawy: Góra Czterech Wiatrów koło Mrągowa

Dla zdeterminowanych warszawiaków, którzy w poszukiwaniu ośnieżonego stoku są w stanie pokonać około 215 km, godna polecenia jest Góra Czterech Wiatrów nieopodal Mrągowa. Na stoku położonego nad jeziorem Czos, znajduje się 5 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności (zielona trójka i czwórka, niebieska piątka, czerwona jedynka i czarna dwójka) o łącznej długości ok. 2000 m. Różnice wzniesień na stoku wahają się od 34 m w części łagodniejszej (przy wyciągu Wo2) do 46 m w części bardziej stromej (przy wyciągu Wo1).

Fani deski snowboardowej mogą pojeździć w snowparku. Pozostałe atrakcje to tor saneczkowy, lodowisko, trasy biegowe, wypożyczalnia sprzętu, serwis narciarski, szkółka i schronisko z punktem gastronomicznym.

Specyficzne warunki klimatyczne Góry Czterech Wiatrów sprawiają, że śnieg leży tu nawet do końca kwietnia!

Zanim pojedziesz na narty w okolicach Warszawy

Pamiętaj, że śnieg za oknem nie musi oznaczać dobrych warunków narciarskich. Zanim wybierzesz się na narty, sprawdź warunki na stronie internetowej wybranego stoku. 

Możesz skorzystać ze specjalnych kamer internetowych, które obrazowo przedstawią ci warunki panujące na stoku.

Pamiętaj, że wiele mniejszych firm i stoków nieczęsto aktualizuje swoje strony internetowe. Zazwyczaj najświeższe informacje znajdziesz na ich profilach w mediach społecznościowych, np. na Facebooku.

Na podstawie artykułu opublikowanego pierwotnie 18.12.2011 przez Agatę Bernaciak.

Czytaj także:
Jak dobrać strój do jazdy na snowboardzie?


Poradnik początkującego snowboardzisty - rozmowa z instruktorem
Jak przygotować dziecko do jazdy na nartach lub snowboardzie?