Polki.pl
kom. (0)

Ostatni posiłek

Ostatni posiłek

O której godzinie powinno się jeść ostatni posiłek?

moniq

Droga Moniko.

Panuje przekonanie, że ostatni posiłek powinien być spożywany do godziny 19. Nie jest to do końca prawda, gdyż pora kolacji powinna być uzależniona od naszego rytmu dobowego. Ponieważ przerwa nocna (tj. czas pomiędzy kolacją a śniadaniem dnia następnego) nie powinna być dłuższa niż 12 h, specjaliści zalecają, aby ostatni posiłek był spożywany na 2-3 godziny przed snem. Istotne jest także, aby kolacja była lekkostrawna, mała objętościowo, a jednocześnie bogata w składniki odżywcze i węglowodany zożone pochodzące np. z pełnoziarnistych produktów zbożowych.


Pozdrawiam serdecznie

Magdalena Rączkowska, dietetyk
Oceń 5,00 / 2

Jak i gdzie bezpiecznie kupować suplementy?

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Porady dietetyka

  • Dieta MIND na chorobę Alzheimera Dieta MIND na chorobę Alzheimera Dieta MIND – poprawia pamięć i zmniejsza ryzyko… choroby Alzheimera!
  • Leczenie jedzeniem Leczenie jedzeniem Czy dieta może leczyć? Mgr Monika Ciszek-Skwierczyńska, psychodietetyk, na własnym przykładzie dowodzi,...
  • Dieta na zdrowe zęby - 5 produktów! Dieta na zdrowe zęby - 5... Zobacz, jakie produkty powinnaś włączyć do diety dla zdrowych i pięknych zębów!
  • Jak jeść latem? Jak jeść latem? Dowiedz się, jak komponować posiłki, by jeść nie tylko smacznie i zdrowo, ale i z korzyścią dla...

Skomentuj Ostatni posiłek

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Ostatni posiłek

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Zdrowie