Zazdrość – jak sobie z nią poradzić? 5 wskazówek od terapeutów

Niektórzy uważają, że świadczy o sile uczucia. Jednak zazdrość prawie nigdy nie jest dobra dla pary. Zobacz, co radzą terapeuci – mamy 5 cennych wskazówek!
Małgorzata Germak / 18.04.2019 11:48

Twój partner znowu zagadał się z sąsiadką z parteru? Albo od 10 minut z kimś sms-uje, a ty nie wiesz, z kim. W tego typu momentach pewnie sporo z nas mogłoby poczuć małe ukłucie zazdrości. Na szczęście zwykle to uczucie po chwili ustępuje. Co jednak, jeśli twoja zazdrość staje się coraz bardziej intensywna i nie możesz przestać o niej myśleć? Co zrobić, gdy zaczyna wpływać na twój związek?

Czy każdy czuje zazdrość?

Atak tego zielonookiego potwora może być frustrujący. Uczucie zazdrości potrafi też być kłopotliwe i żenujące, bo sprawia, że np. zaczynasz zachowywać się jak nastolatka w szkole. Ale spokojnie – zazdrość to normalne uczucie, które każdy człowiek czasem odczuwa w swoim życiu. Jeśli jesteś z kimś, zależy ci na tej osobie, to naturalne, że w niektórych sytuacjach możesz się poczuć zazdrosna.

Jednak kiedy zaczyna ona nabierać na sile, wpływa na twoją samoocenę i wasz związek – wtedy można się zaniepokoić. Co radzą eksperci i psychoterapeuci par? 5 wskazówek, jak poradzić sobie z zazdrością w zdrowy sposób.

To też może cię zainteresować:10 rzeczy, które każda para powinna choć raz zrobić razemStrefy erogenne mężczyzn? Te 3 magiczne miejsca odmienią wasz seks

Redakcja poleca

REKLAMA