Kobieta samotna - kobieta nieszczęśliwa?

<b>Czy życie bez mężczyzny może być udane ? Czy szczęście opiera się tylko na spełnionej i odwzajemnionej miłości ? </b><br><br>Sama dziwisz się dlaczego nadal nie jesteś z kimś kto byłby odzwierciedleniem Twoich marzeń. Już od dawna słowo 'związek' stało się Tobie obce.
/ 08.11.2007 20:53
Czy życie bez mężczyzny może być udane ? Czy szczęście opiera się tylko na spełnionej i odwzajemnionej miłości ?

Samotna wśród tylu mężczyzn

Sama dziwisz się dlaczego nadal nie jesteś z kimś kto byłby odzwierciedleniem Twoich marzeń. Już od dawna słowo 'związek' stało się Tobie obce. Długo się nad tym zastanawiałaś, analizowałaś, próbowałaś wyciągnąć jakieś wnioski, dojść do przyczyny Twojej samotności. Jednak nadal nie potrafisz konkretnie powiedzieć dlaczego kolejny sobotni wieczór spędzasz sama, w pustym mieszkaniu, oglądając amerykańską komedię w towarzystwie .. kota. I znów kolejny raz zaśniesz, a rankiem nie obudzi Cię Twój ukochany, a .. budzik. Dlaczego widząc na ulicy, w sklepie czy w parku tylu mężczyzn żaden z nich nie jest z Tobą? Żaden nie kocha Cię do szaleństwa ? Żaden nie tęskni za Tobą, nie czeka z niecierpliwością na spotkanie, nie kupuje bukietu róż ? Dlaczego Ty nie idziesz z nim na zakupy, na spacer, na film do kina ? Dlaczego od lat musisz to wszystko robić sama i być zdana tylko na swoje towarzystwo ?

Kobieta zmienną jest – samotność wciąż ta sama

Możemy wyróżnić 4 grupy kobiet, które pomimo tego, że znacznie się różnią od siebie, jedno ich łączy – samotność.

Pierwsza grupa swoje samotne życie zawdzięcza tylko i wyłącznie sobie. Dlaczego ? Wracając z pracy czy z uczelni kobiety zajmują się tylko domem, kotem którego trzeba nakarmić, a dzień kończą na oglądaniu ulubionego serialu w telewizji. Weekend nie różni się znacznie od reszty tygodnia – może jedynie tym, że nie muszą rano wstać, śpią nieco dłużej i poświęcają czas na poprawę swojego wyglądu i długie rozmowy z koleżankami przez telefon. Oczywiście nie tracą wówczas okazji żeby poskarżyć się i tym samym poużalać nad sobą, powtarzając znów jakie to one nie są strasznie samotne i opuszczone, jednocześnie dodając historie o depresji jaka z tego powodu może ich także dotknąć. Żyjąc tak z tygodnia na tydzień, bez większych zmian – nie licząc wyjazdu raz na miesiąc do rodziców – to tak naprawdę czego oczekują ? Tego, że zapuka do ich drzwi książę w lśniącej zbroi na białym rumaku ? A może stanie się podobnie jak w brazylijskiej telenoweli – liczą na to, że mają tajemniczego wielbiciela który w końcu się ujawni ? Niestety, życie nie jest bajką, a cuda najczęściej tylko tam się zdarzają.

Druga grupa to kobiety dźwigające bagaż niemiłych doświadczeń związanych z mężczyznami. Są samotne tylko dlatego, że nie potrafią zaufać i po raz kolejny ślepo zakochać się, oddając wszystko to, co mają w sobie najlepsze. Chociaż w głębi duszy chciałyby jeszcze przypomnieć sobie smak tego pięknego uczucia którym jest miłość, bawić się z ukochanym do białego rana, cieszyć się udanym życiem seksualnym i doczekać się wspólnych dzieci, to jednak strach jest silniejszy od możliwości zakończenia dotychczasowego, samotnego życia.

Strach cechuje także kobiety które są z natury nieśmiałe – a ta cecha niewątpliwie ma znaczenie w życiu towarzyskim. Przedstawicielkom tej grupy dokucza przede wszystkim brak pewności siebie, z tego powodu kobiety często zapominają na czym polega dobra zabawa i jak wygląda rozrywka w męskim gronie. Niekiedy boją się wręcz wyjść z domu, a takie miejsca jak dyskoteka, pub czy kawiarnia stały się im obce. Nie potrafią pokonać tej bariery zamykając się w czterech ścianach, spędzając popołudnia i wieczory w fotelu z książką lub przed telewizorem. Bez wątpienia te kobiety także chciałyby czuć obecność kogoś bliskiego, mieć komu robić śniadanie do łóżka i z kim chodzić do kina. Ale ich cechy osobowości są od tego pragnienia silniejsze.

Kolejna, ostatnia już grupa kobiet to kobiety które wiedzą czego chcą od życia. Co ważniejsze i jeszcze bardziej zadziwiające – wiedzą doskonale jaki mężczyzna byłby ich spełnieniem marzeń. Nie kryją się ze swoją samotnością, wręcz cieszą się tym przy każdej możliwej okazji. Lubią się bawić, korzystać z życia, a sobotnie wieczory w dyskotece są ich ulubioną rozrywką. Są pociągające, inteligentne i towarzyskie. Mężczyźni wręcz szaleją za tymi kobietami. A więc dlaczego im przypadło miano samotnych ?

Dla niektórych z nich powodem samotności jest ciągła zmiana partnera, a innych to, że nie mogą znaleźć ... odpowiedniego mężczyzny. Dlaczego, jeśli mają powodzenie, mogą wybierać i przebierać w męskim gronie, zapraszając do wspólnego życia tylko tego, który jest odzwierciedleniem ich ideału, nadal nie mają partnera ? Odpowiedź jest prosta : takie kobiety doskonale wiedzą, że są atrakcyjne, lubią bawić się z mężczyznami i często także nimi ... Szukają księcia z bajki, tłumacząc, że 'znają swoją wartość i nie będą z byle kim'. Każda przedstawicielka wyżej wymienionych trzech grup powiedziałaby: ' Jak to, przecież ma tylu mężczyzn wokół siebie i jeszcze jej mało ? ' Dokładnie – mało. Paradoksalnie kobiety te same wpędzają siebie w samotność, jednak dopóki tego nie zobaczą, to czy ktoś będzie potrafił wytłumaczyć im, że królewicz swoim pocałunkiem może wybudzić ją zbyt późno ?

Niezależnie do której grupy należą samotne kobiety, wszystkie zapytane wprost, uparcie twierdzą, że same sobie świetnie radzą, a w rzeczywistości wiele dałyby za szczęście u boku wymarzonego partnera. Każdy człowiek, a w szczególności kobieta, potrzebuje wsparcia, poczucia bezpieczeństwa i bliskości drugiej osoby.
Bo przecież każdy z nas doskonale wie, że 'wszyscy chcą kochać' ...

Recepta na samotność


Jaka jest recepta na samotność ? Na pewno żaden lekarz nie zna na tą dolegliwość odpowiedniego lekarstwa. W tym przypadku tylko same sobie możemy pomóc.
Przede wszystkim należy zapamiętać jedno : nie ma kobiet lepszych i gorszych. Po rostu każda z nas jest inna, posiada inne chechy charakteru, wady i zalety. Ale także każda z nas ma szansę na przeżycie niesamowitych chwil z ukochanym, ma szansę na miłość i szczęście. Wystarczy jedynie dostrzec swoje dobre cechy, uwierzyć, w siebie w swoje możliwości. Nie szukaj miłości na siłę, ale też nie czekaj na nią na kanapie przez telewizorem. Spotykaj się z ludźmi, idź na kręgle, do kina – siedząc zamknięta w czterech ścianach nikogo nowego na pewno nie poznasz ! Pamiętaj o jednym : o uśmiechu – on naprawdę może zdziałać cuda. Nie myśl ciągle ze smutną miną o samotności, bo nikt nie lubi ponurych kobiet ! Życie jest tylko jedno i każdy ma prawo do szczęście, a miłość nie jest tylko dla wybranych – to uczucie dla wielu z nas.

Karolina Rejchelt