Dostałeś nietrafiony prezent? Zobacz, jak się zachować!

Co zrobić, kiedy po rozpakowaniu prezentu masz ochotę od razu wyrzucić podarek? Zobacz, jak zachować zimną krew podczas rozpakowywania prezentów świątecznych. Oto 4 pomysły na wybrnięcie z niezręcznej sytuacji!

nietrafiony prezent

Fot. Fotolia

Jeśli na zaplanowanie, odpowiednie przygotowanie i poszukiwanie prezentów gwiazdkowych dla bliskich poświęcasz dużo czasu i uwagi, na pewno zależy ci na tym, aby prezent okazał się trafiony. Co jednak zrobić, kiedy w zamian dostajesz coś, co jest zbędne lub zupełnie nie trafia w twój gust? Oto 5 wskazówek, jak zachować się w takiej sytuacji. Przydadzą się, jeśli w tym roku dostaniesz zupełnie nietrafiony prezent!

1. Nie pokazuj emocji

Tłumienie emocji nie jest może najlepszym sposobem na walkę z wewnętrznym demonem złości. Czasem jednak jest to jedyny sposób... na to, aby jakoś wybrnąć z tej niezręcznej sytuacji.

Nie namawiamy do tego, aby udawać, że prezent jest wspaniały, jeśli ewidentnie taki nie jest. Wyrazy niezadowolenia warto jednak wyrazić później, na osobności. A najlepiej po Świętach – w końcu ten czas jest zbyt piękny, aby psuć go humorami.

2. Obróć to w żart

Przychodzi czas rozpakowywania prezentów, a w swoim pudełeczku znajdujesz dezodorant o duszącym zapachu albo kolczyki, które zupełnie ci się nie podobają? Obróć to w żart – ktoś zapewne miał dobre intencje, albo za słabo zna twój gust, stąd powyższa sytuacja. Zamiast trwać w niezręcznej ciszy zażartuj, że wprawdzie sama nie kupiłabyś tak awangardowej biżuterii... ale chyba pora na zmiany!

Zobacz także: Jakie prezenty świąteczne kupują Polacy i dlaczego?

3. Wylewnie podziękuj za prezent

Czasem nietrafione prezenty są tak absurdalne, że aż śmieszne! Jeśli podarunek szczerze cię rozbawił – wyraź to! Podziękuj przy tym darczyńcy i pochwal jego poczucie humoru.

I pamiętaj: okazja na odwdzięczenie się już za rok!

4. Znajdź plusy nietrafionego prezentu

Czasem rozczarowanie prezentem wynika z tego, że spodziewamy się otrzymać coś naprawdę wyjątkowego, podczas gdy sami nie dajemy innym jasnych sygnałów, co nas cieszy lub interesuje. Tobie wydaje się, że wszyscy wiedzą, że słuchasz rocka albo czytasz kryminały Stiega Larssona, tymczasem komuś wydaje się, że zadowoli cię każda książka czy też płyta. Pomyśl jednak, że nie warto zamykać się w repertuarze artystów, których znasz. Być może płyta czy bilet na koncert zapoczątkują nową fascynację?

Osoba kupująca ci prezent może także obawiać się, że sprawi ci coś, co już od dawna masz w swojej kolekcji.

Zobacz także: Co mężczyzna chciałby dostać na prezent gwiazdkowy?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/26.09.2018 22:23
Jeśli się otrzyma nietrafiony prezent np. na Gwiazdkę, to w pierwszy dzień roboczy po Drugim Dniu Świąt Bożego Narodzenia można pojechać np. do Galerii i kupić sobie coś, o czym się marzyło i położyć tę rzecz pod choinkę, a następnie o tej samej porze, o której kończy się Wieczerza Wigilijna rozpakować ten wymarzony prezent, natomiast ten nietrafiony prezent dać komuś innemu na jakąś inną okazję ;)
/06.12.2016 00:15
O kant czterech liter rozbić takie porady. Szczerze to tak zachowuje się każdy, kto dostanie nie trafiony prezent. Wielkie mi odkrycie... Dajcie jakiś konkret a nie mydlenie dla samego wstawienia na siłe porad przed świętami...