kobieta, łóżko

kobiecy wytrysk - kiedy kobieta ma wytrysk

Tak jest, my też możemy mieć wytrysk, chcesz wiedzieć jak to możliwe? Przeczytaj!
/ 25.11.2013 14:40
kobieta, łóżko

Słyszałam, że kobieta też może mieć wytrysk. Na czym on polega? I dlaczego maja go tylko niektóre kobiety? Podobno no strasznie przyjemne. Co można zrobić by się tego nauczyć? - Zuza z Rzeszowa

Odpowiada Psycholog i seksuolog Anna Zawadzka, z Internetowej Poradni Psychologicznej www.psychorada.pl:

Wytrysk u kobiet polega na wydzielaniu pod ciśnieniem z cewki moczowej lub pochwy ejakulatu podczas orgazmu. Nie jest to mocz jak niegdyś sądzono, a ciecz z gruczołów okołocewkowych o składzie podobnym do tej, którą produkuje gruczoł prostaty u mężczyzn. Zjawisko to, według najnowszych badań dotyczy wszystkich kobiet, choć tylko u niektórych jest ono widoczne.
 

Kobiety różnią się także pod względem ilości wydzielanego płynu, a różnice te zależą przede wszystkim od siły skurczu mięśni macicy i nacisku na odpowiednie gruczoły. Ejakulacja może występować najczęściej podczas rytmicznej stymulacji przedniej ścianki pochwy, czyli miejsca gdzie znajduje punkt G. Należy wybierać więc takie pozycje, przy których ta stymulacja jest możliwa.
 

Anna Zawadzka - seksuolog, psycholog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Tytuł magistra psychologii stosowanej na Uniwersytecie Lódzkim otrzymała w specjalizacji z zakresu psychologii rodziny i małżeństw. Aktualnie pracuje w serwisie Psychorada.pl i gdzie prowadzi konsultacje i kursy on-line.