Ile seksu gwarantuje udany związek? Mniej niż myślisz...

Ile seksu gwarantuje szczęście? fot. Adobe Stock
Czy to, jak często uprawiamy seks, zależy od naszego wieku? Zobacz!
/ 05.07.2020 10:26
Ile seksu gwarantuje szczęście? fot. Adobe Stock

Każdy z nas ma inny temperament, potrzeby i sytuację życiową – trudno więc ocenić, jak często powinniśmy uprawiać seks. Badacze sprawdzili jednak, z jaką częstotliwością decydują się na zbliżenia osoby w różnych grupach wiekowych.

Najwięcej przed razy przed 30-stką

Naukowcy Instytutu Kinseya są zdania, że istnieje zależność między naszym wiekiem a tym, jak często uprawiamy seks. Według ich badań najczęściej na zbliżenia decydują się osoby pomiędzy 18. a 29. rokiem życia. W tej grupie wiekowej seks uprawia się średnio dwa razy w tygodniu, co daje wynik około 112 stosunków rocznie. A co z nieco starszymi osobami?

W nieco starszej grupie wiekowej, 30-39 lat, jest już nieco gorzej – z badań wynika, że w trzeciej dekadzie życia na seks decydujemy się mniej więcej 86 razy w roku, a gdy mamy 40-49 lat, uprawiamy go 69 razy.

Z badań można wywnioskować, że im bardziej się starzejemy, tym bardziej wzrasta ryzyko pojawienia się przewlekłych chorób, co negatywnie wpływa na częstotliwość stosunków i jakość życia seksualnego
– podsumowuje doktor psychologii Justin Lehmiller.

Warto dodać, że częstotliwość uprawiania seksu nie ma wbrew pozorom zbyt wiele wspólnego z prowadzeniem udanego życia seksualnego – częste zbliżenia nie oznaczają bowiem, że każde z nich jest przyjemne i satysfakcjonujące.

Zaskakują was te wyniki?

Czy udział w seks party to doświadczenie dla każdego? Poznaj historie 3 par, których związki rozpadły się przez wizytę w klubie dla swingersów...

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA