Masaż erotyczny - jak go wykonać? Dowiedz się, co będzie potrzebne!

masaż erotyczny fot. Adobe Stock/LIGHTFIELD STUDIOS
Masaż erotyczny jest bardzo przyjemnym doznaniem dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Do dobrego masażu erotycznego potrzebujesz olejku do ciała, wygodnego miejsca i nastrojowej muzyki. To, jak dokładnie masz wykonać masaż erotyczny, zależy od preferencji partnera, płci i centrum erogenności. Sprawdź jak zrobić masaż erotyczny dla kobiet i mężczyzn.
/ 09.12.2022 08:02
masaż erotyczny fot. Adobe Stock/LIGHTFIELD STUDIOS

Podczas masażu erotycznego jesteś ty oraz twój partner. Dlatego ważne jest, abyście czuli się swobodnie w swoim towarzystwie oraz wiedzieli, co lubicie, a czego nie. Ważna jest tu technika, odpowiedni nastrój oraz więź między wami.

Spis treści:

  1. Masaż erotyczny dla kobiet
  2. Co dają olejki do masażu erotycznego?
  3. Jak wykonać masaż erotyczny?
  4. Na co zwrócić uwagę podczas masażu erotycznego?

Masaż erotyczny dla kobiet

Masaż erotyczny to zestaw technik dotykowych praktykowanych przez partnerów seksualnych, bardzo często jako forma gry wstępnej. Zdarza się też tak, że z różnych przyczyn, zdrowotnych czy psychologicznych, penetracja nie jest możliwa i wtedy czułe masowanie może być wspaniałą alternatywą na romantyczny wieczór.

Nie potrzeba przy tym kończyć specjalistycznych kursów, aby dogodzić ukochanemu czy ukochanej – większość ruchów związana jest blisko z erotycznym rozumieniem naszych ciał, ich wrażliwych punktów czy naturalnymi odruchami towarzyszącymi miłości. Zatem jak zrobić masaż erotyczny dla kobiety i mężczyzny?

Co dają olejki do masażu erotycznego?

Olejki do masażu erotycznego są kluczem do sukcesu. Spytasz pewnie – dlaczego? Dzięki takim wspomagaczom nie dość, że masaż jest wygodniejszy, czyli ręce mogą swobodnie poruszać się po ciele partnera bądź partnerki, to jeszcze odpowiedni zapach pozwoli uwolnić zmysły. Zakłada się, że dobry masaż erotyczny nie obejdzie się bez odpowiedniego natłuszczenia ciała. Od wieków w kulturze rozwijało się wiele technik odpowiedniego masowania. Odpowiednie uciskanie dawało masowanemu ulgę, co uważało się za uleczalne. Z czasem jednak odkryto, że taki masaż rozpala zmysły i daje odprężenie.

Jak już wcześniej wspomniałyśmy, odpowiednie nawilżenie ciała to klucz do sukcesu. Olejki do ciała nadają dłoniom oczekiwanego poślizgu. Nie myśl o masażu erotycznym bez wcześniejszego natłuszczenia, gdyż suche ręce sprawiałyby ból nie tylko tobie, ale i osobie, którą chciałaś odprężyć. Wyobraź sobie osobę z otarciami i mnóstwem bolących miejsc, ponieważ uznaliście, że masowanie bez olejku jest zbędne. Dzięki niemu ruchy są płynne, a tobie i drugiej połówce z pewnością będzie błogo.

Ponieważ olejki do masażu erotycznego to konieczność przy takiej czynności, to chcemy tylko jeszcze wspomnieć, że mają one dodatkowo odpowiedni zapach. Składa się on również na kondycję fizyczną i psychiczną osoby masowanej. Substancje eteryczne mają specyficzne właściwości, które relaksują, odprężają bądź… pobudzają. A o to nam właśnie chodzi!

Jak wykonać masaż erotyczny?

Chciałabyś lub twój partner chciałby wykonać masaż erotyczny, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Przychodzimy z pomocą! Mamy podpowiedzi, co należy robić, jak to należy robić i jakie ruchy będą sprawiały największą przyjemność. W pierwszej kolejności zacznijmy od masażu erotycznego dla kobiet.

Jak wykonać zmysłowy masaż erotyczny dla kobiet?

Wszystko, czego potrzebujemy to niezbyt miękki materac, lekko ogrzany olejek i nastrojowa muzyka. To, co my kobiety uwielbiamy, to masaż przeciwległej części ciała, czyli piersi. Stojąc z prawej strony na wysokości bioder (kobieta w pozycji leżącej), mężczyzna powinien położyć dłonie na klatce piersiowej partnerki, starając się objąć ją jak najszerzej, a następnie wykonywać koliste ruchy – w kierunku wskazówek zegara dla piersi prawej, w przeciwnym dla piersi lewej.

Za każdym razem piersi powinny się do siebie zbliżać, potem oddalać. Dalej można małymi ruchami rozcierać pierś od brodawki na zewnątrz, zaś na koniec ucałować kobiecy obiekt westchnień. Wedle znawców, pół godziny zmysłowego masażu piersi rozgrzeje do czerwoności nawet najbardziej oziębłe partnerki, a jedna czwarta pań przyznaje się do orgazmów wywołanych pieszczotami biustu.

Jak zrobić dobry masaż erotyczny dla mężczyzny?

Zaczynamy od głowy – delikatnie, obiema rękoma rozcieramy skórę na czole i skroniach, aż pod linię włosów. To świetny sposób na ogólne rozluźnienie i rozładowanie stresu. Możemy przedłużyć koliste ruchy na strefę włosów, która u większości ludzi reaguje wielką przyjemnością na dość intensywny dotyk. Ucho to z kolei prawdziwe centrum erogenności – możemy delikatnie masować małżowinę, lekko ją pociągać, pomóc sobie nawet językiem.

Polecamy partnerowi się obrócić. Przekładamy ręce na jego plecy, stojąc za jego głową (siedzenie na krzyżu nie jest dobrym pomysłem z punktu widzenia kręgosłupa, masowanego i masującego). Zdecydowanymi posuwistymi ruchami rozciągamy naoliwione plecy, zjeżdżając dłońmi aż do pośladków. Następnie kółkami wykonywanymi oburącz wędrujemy po obu stronach pleców aż do łopatek, starając się wjechać pod nie dłońmi – w tej strefie często obserwuje się napięcia mięśniowe i masaż może przynieść ukochanemu dużą ulgę. Mocniej możemy masować szczyt ramion, który bywa bardzo zesztywniały od stresu czy długiej pracy siedzącej. Panowie to uwielbiają!

Na co zwrócić uwagę podczas masażu erotycznego?

Pamiętajmy, że wiele ludzi, a zwłaszcza kobiety, mają na punkcie swego ciała, dość istotne kompleksy, a masaż erotyczny wykonywany przez partnera może być widziany wręcz jako zagrożenie. Najlepszy sposób, aby pokonać te zahamowania to stworzenie odpowiedniej atmosfery – w blasku świec trudno dostrzec cellulit czy mało jędrną skórę.

W tym przypadku działanie krok po kroczku będzie najlepszym rozwiązaniem. Najpierw należy ograniczyć masaż do stóp, dłoni czy głowy i stopniowo oraz delikatne rozszerzyć go na inne partie. Paniom zaś pragniemy uświadomić, że każdemu mężczyźnie radość z dotykania, masowania i ugniatania piersi partnerki naprawdę przytłacza kompletnie zmysł krytyczny.

Na podstawie artykułu opublikowanego pierwotnie 03.08.2009 przez Agatę Chabierską.

Czytaj także:
Przeciwskazania do masażu. Kto powinien uważać?
Masaż bańką chińską w domu krok po kroku – jak go wykonać?
Czy masaż tajski to masaż erotyczny?

Redakcja poleca

REKLAMA