Dlaczego korzystanie z lubrykantu jest naturalne?

durex fot. Materiały prasowe
Czas powiedzieć to głośno: to naturalne, że kobieta ma „tam” czasem trochę sucho i to naturalne, żeby sięgać wtedy po lubrykant! Bo seks nie zawsze wygląda tak, jak na filmach i bywa, że może nie być zbyt komfortowo. A zamiast zastanawiać się, co jest z nami nie tak, chodzić na ustępstwa lub rezygnować z przyjemności, warto szukać rozwiązań, które mogą być na wyciągnięcie ręki. Zadbajmy o siebie i swoją przyjemność z linią żeli intymnych Durex Naturals.
Redaktorki Polki.pl / 24.05.2022 09:49
durex fot. Materiały prasowe

Stosują je jedynie kobiety po menopauzie, te „wyuzdane” czy zmagające się z problemami zdrowotnymi – to tylko przykłady stereotypów, które wyrosły wokół lubrykantów i które powstrzymują kobiety przed stosowaniem tych produktów na co dzień. A jak jest naprawdę? Tak, że suchość w okolicach intymnych może odczuwać każdy, kto ma pochwę. Wynika to z ludzkiej fizjologii, a wpływ na to ma m. in. zmieniający się poziom hormonów, styl życia, lęki i stres czy zażywane leki. Nawet przez ⅔ cyklu nawilżenie okolic intymnych może nie być optymalne, co wpływa na jakość życia seksualnego i odczuwaną przyjemność. Potwierdzają to badania, które mówią, że aż ¾ kobiet zetknęło się z uczuciem dyskomfortu właśnie z powodu suchości . 

Czy musimy się na to godzić? Zdecydowanie nie! Istnieją skuteczne rozwiązania, których stosowanie nie powinny być powodem do wstydu. Mowa o lubrykantach, czyli produktach zapewniających gładsze zbliżenie. Zmniejszają tarcie oraz nieprzyjemne doznania, tym samym pozwalając czerpać większą przyjemność z seksu. Potwierdzają to same kobiety – aż 9 na 10 użytkowniczek żeli intymnych przyznało, że seks jest lepszy z lubrykantem . 

durex
fot. materiały prasowe

Warto przy tym sięgać po sprawdzone i jakościowe produkty, które będą współgrać z naszym ciałem i zapewnią komfort wtedy, gdy będziemy go najbardziej potrzebować. Do takich lubrykantów należą m.in. żele intymne z linii Durex Naturals, w skład której wchodzą 3 warianty: Durex Naturals Pure z prebiotykiem, Durex Naturals Sensitive z ekstraktem z aloesu i Durex Naturals Hyaluro z naturalnym kwasem hialuronowym. Każdy z nich zawiera składniki w 100% pochodzenia naturalnego, jest na bazie wody oraz wyróżnia się przyjaznym pH. Dodatkowo można stosować je z prezerwatywami Durex (czyli tymi z naturalnego lateksu, a także z nielateksowymi poliizoprenowymi prezerwatywami). Tak, by przyjemność i bezpieczeństwo pozostawały w parze. 

Lepszy seks może więc być na wyciągnięcie ręki – dosłownie. Wystarczy przestać powielać nieprawdziwe stereotypy, zacząć słuchać swojego ciała i odpowiadać na jego potrzeby. A jeśli potrzebą tą jest dodatkowe nawilżenie – bez zbędnego rozmyślania należy sięgać po lubrykant! I od razu może stać się komfortowo. 

Redakcja poleca

REKLAMA