Kiedy facet cię pożąda? 7 oznak jego mowy ciała. Przekonaj się, czy znasz je wszystkie!

kiedy facet cię pożąda fot. Adobe Stock/LIGHTFIELD STUDIOS
Kiedy facet cię pożąda, to nie zawsze chodzi o seks. Mowa ciała może powiedzieć nam czasem więcej niż tysiąc słów. Poznasz pożądanie, gdy zobaczysz u niego rozszerzone źrenice, kciuki w kieszeni, zagryzanie warg bądź… pocieranie nosa! Nie, nie, nie masz w domu kłamczuszka, tylko podnieconego mężczyznę, który daje ci wyraźne znaki.
/ 12.12.2022 08:26
kiedy facet cię pożąda fot. Adobe Stock/LIGHTFIELD STUDIOS

Męskie pożądanie jest na pozór widoczne. W końcu my kobiety widzimy i zauważamy więcej niż płeć przeciwna. Najprościej byłoby rzucić okiem w okolice jego krocza, by wiedzieć wszystko, lecz my idziemy o krok dalej i przedstawimy ci, jakie inne oznaki świadczą o tym, kiedy facet cię pożąda!

Spis treści:

 1. Sygnały męskiego pożądania a podniecenia
 2. Kiedy facet pragnie kobietę – objawy
 3. Czy narastające pożądanie u faceta jest normalne?

Sygnały męskiego pożądania a podniecenia

Są różnice między tym, kiedy facet cię a pożąda, a kiedy jest podniecony. Trzeba zrozumieć sens obydwu słów, ponieważ wiele osób używa ich naprzemiennie, a jest to błąd. Cechami wspólnymi są dla nich przyspieszone tętno, wzrost ciśnienia oraz pojawienie się wzwodu. Pożądanie faceta skupia się na bliskości z tą konkretną osobą. Jednakże okazać się może ono mrzonką i pozostać w strefie wyobrażeń oraz marzeń.

Podniecenie natomiast ma to do siebie, że pojawić się może przykładowo, kiedy facet zobaczy na ulicy bardzo atrakcyjną kobietę. Nie musi oznaczać pożądania. Co ciekawe, finał odbytego stosunku skończyć może się wytryskiem, ale bez wyraźnych objawów pożądania. Uważajcie jednakże na seks bez zabezpieczenia, który może mieć nieciekawe skutki.

Kiedy facet pragnie kobietę – objawy

To jak to jest w końcu z tym pożądaniem przez mężczyzn? Kiedy facet pragnie kobietę, to możemy zaobserwować poniższe objawy:

 1. Rozszerzone źrenice – twój mężczyzna wymownie na ciebie zerka? Błądzi wzrokiem po twoim ciele, koncentrując uwagę na piersiach i biodrach? W ten sposób pragnie wyrazić, że jesteś dla niego ponętna i z miłą chęcią chciałby zaznać z tobą rozkoszy w sypialni. Zdaniem psychologów źrenice rozszerzają się u mężczyzn na widok kobiet, które są w nich mniemaniu atrakcyjne.
 2. Wkładanie kciuków w kieszenie spodni – zdaniem psychologów ten gest ma określone znaczenie. Symbolizuje męską dominację i agresję. Mężczyzna, wtykając palce za szlufki spodni, pragnie wyrazić, że jest gotów do walki lub... ma ochotę na miłosne uniesienia z kobietą. Jeśli jesteś ze swoim partnerem sam na sam, bardziej prawdopodobna jest druga możliwość. Twój ukochany, wykonując ten gest, pragnie wyeksponować swoje genitalia, aby wzbudzić twoje pożądanie.
 3. Zagryzanie wargi – kobieta, która pragnie podniecić mężczyznę, zmysłowo rozchyla usta i muska językiem warg. Co robi mężczyzna, kiedy chce uwieść kobietę? Trudno w to uwierzyć, ale zagryza dolną wargę. Antropolodzy twierdzą, że ten gest wcale nie wyraża uczucia lęku, stresu czy niepewności, ale podwyższone libido. Jedni specjaliści twierdzą, że zagryzanie warg pomaga mężczyznom zapanować nad pożądaniem, drudzy, że dzięki niemu pragną ukryć wzwód... Jak widać, mowa ciała potrafi być zaskakująca.
 4. Subtelne dotykanie dłoni – delikatne potarcie wnętrza dłoni kobiety to jeden z drobnych, niewinnych sygnałów niewerbalnych, które służą zaciągnięciu partnerki do łóżka. Każdy mężczyzna doskonale wie, że w ten subtelny sposób może zasugerować swojej ukochanej, że ją pożąda. Jeśli twój facet opuszkami palców głaszcze cię właśnie w tym miejscu, powinnaś się zorientować, że zaprasza cię do miłosnej gry.
 5. Zdecydowanie przyciągnięcie do siebie – za pomocą zmysłu dotyku można wyrazić więcej niż za pomocą słów. Pod jego wpływem dochodzi do zwiększenia poziomu oksytocyny, zwanego hormonem miłości, dzięki czemu czujemy się szczęśliwsi. Jedne gesty ukierunkowane są na wzmocnienie relacji (np. przytulanie), drugie mają wyraźny podtekst seksualny, jak choćby objęcie partnerki w talii.
 6. Głaskanie wewnętrznej strony ud – nogi to część ciała kobiety, do której mężczyźni mają ogromną słabość. Żaden osobnik płci męskiej nie przejdzie obojętnie obok posiadaczki długich, smukłych i zgrabnych nóg. Nie dziwi więc, że kiedy facet ma apetyt na seks, poświęca szczególną uwagę właśnie temu obszarowi ciała. Jeśli twój partner czule głaszcze cię po udzie, a szczególnie po jego wewnętrznej stronie, oznacza to, że marzy mu się przesunięcie ręki jeszcze wyżej.
 7. Pocieranie nosa – mowa ciała jest dość niejednoznaczna. Okazuje się, że nos nie swędzi nas wyłącznie wtedy, kiedy kłamiemy. Psychologowie odkryli, że musimy go również potrzeć, gdy... mamy ochotę na seks. Jeśli marzą nam się miłosne igraszki w sypialni, dochodzi do wzrostu ciśnienia krwi, przez co zaczyna nas swędzieć nos. Twój mężczyzna drapie się po nosie? Zamiast podejrzewać, że jest z tobą nieszczery, lepiej zaciągnij go do łóżka!

Czy narastające pożądanie u faceta jest normalne?

Absolutnie tak! Pożądanie u faceta pojawia się nagle, znacznie inaczej, niż u kobiet, gdyż narasta tu stopniowo. Mężczyzna potrafi w momencie podniecenia być gotowym do akcji, a inne czynniki zewnętrzne nie mają zbytnio żadnego znaczenia. Więc odpowiadając na pytanie, narastające pożądanie u płci przeciwnej nie jest żadną nowością.

Można tu wymienić kilka faz pożądania u facetów, a zaczyna się od:

 1. Pożądania – wiążę się ono z pociągiem seksualnym do drugiego człowieka,
 2. Podniecenie – następuje wzwód członka,
 3. Orgazm – dochodzi do wytrysku nasienia, po czym nastaje odczuwanie przyjemności seksualnej,
 4. Odprężenie – ciało odpoczywa.

Na podstawie artykułu opublikowanego pierwotnie 03.08.2016 przez Annę Feligę.

Czytaj także:
Jak rozbudzić w sobie pożądanie
Mowa ciała – 5 najważniejszych gestów podczas konwersacji
7 sygnałów świadczących o tym, że mu chodzi tylko o seks

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA