Jak przesunąć termin miesiączki?

Czy można przesunąć termin miesiączki? Wkrótce wychodzę za mąż i akurat trudne dni przypadają na ten niezwykły dzień w życiu kobiety. Nie chciałabym, aby pewnego rodzaju dyskomfort popsuł mi całą uroczystość.
/ 18.11.2007 12:24

Czy można przesunąć termin miesiączki? Wkrótce wychodzę za mąż i akurat trudne dni przypada na ten niezwykły dzień w życiu kobiety. Nie chciałabym, aby pewnego rodzaju dyskomfort popsuł mi całą uroczystość.

Termin miesiączki można przesunąć tylko poprzez pigułki antykoncepcyjne.

Jeśli chcesz przesunąć termin krwawienia miesięcznego i stosujesz jednofazową antykoncepcyjną pigułkę hormonalną, wystarczy dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania pigułek.
To bardzo proste: aby w danym miesiącu nie miesiączkować, należy zażywać więc pigułki bez przerwy (nie robić 7-dniowej przerwy).

Jeżeli kobieta chce tylko przesunąć terminu menstruacji, np. o dwa tygodnie, następnego dnia po skończeniu jednego opakowania należy rozpocząć nowe, ale łykać pigułki tylko przez 14 dni. Potem należy zrobić zwykłą siedmiodniową przerwę, w jej trakcie wystąpi krwawienie.
W przypadku stosowania pigułki trójfazowej możliwości manipulowania miesiączką są ograniczone i można z nich skorzystać jedynie po konsultacji z ginekologiem.

Zatrzymanie miesiączki nawet na 3-4 cykle nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia, ale nie powinno się nadużywać tej możliwości.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/29.06.2010 13:41
zależnie od organizmu, ja jak chcę przesunąć miesiączkę o kilka dnia to tydzień wcześniej zaczynam łykać witaminę C i unikam alkoholu. Pomaga zawsze.
/05.01.2016 13:15
co za bzdury!!!!!!
/15.09.2015 16:21
teraz dostępne są tabletki antykoncepcyjne o wydłużonym schemacie stosowania przyjmowane nieprzerwanie przez 91 dni. Krwawienie jest tylko 4 razy do roku co daje nam dodatkowych 50 dni aktywnych w roku :)
POKAŻ KOMENTARZE (7)