Droga do tantrycznej rozkoszy

Tantra to starożytna droga do samoudoskonalenia, która uważa energię seksualną jako najmocniejszą siłę napędową w życiu. Poprzez Tantrę ludzie mogą doświadczać przeplatających się wzajemnie energii - miłości i seksu.
/ 02.11.2007 13:16

Tantra to starożytna droga do samoudoskonalenia, która uważa energię seksualną jako najmocniejszą siłę napędową w życiu. Poprzez Tantrę ludzie mogą doświadczać przeplatających się wzajemnie energii - miłości i seksu.

Podstawą drogi do tantrycznej rozkoszy jest zmysłowa świadomość swojego ciała – świadome „nastrajanie” się na jak najsilniejsze odczuwanie wszystkich bodźców.

Trzy podstawowe kroki do osiągnięcia Tantry:

1. Naucz się kochać siebie.
Nie możesz w pełni kochać swojego partnera jeżeli najpierw nie pokochasz siebie. Tantra to odpowiedzialność za jakość miłości jaką można dać partnerowi, ale jeżeli nastawiasz się tylko na spełnienie zachcianek drugiej strony, stajesz się niespełniony i uzależniony, przez co ta jakość spada. Paradoksalnie więc przez dbałość o pełnie własnych doznań, sprawiasz, że możesz dać partnerowi to co najlepsze. Odnajdź swoje pragnienia i intensywnie je przeżywaj, a wasz związek będzie udany przez długie lata.

2. Połącz się ze swoim partnerem.
Poczucie głębokiej więzi z partnerem jest podstawą seksu tantrycznego. Więź ta jest budowana na wielu płaszczyznach – emocjonalnej, uczuciowej, seksualnej – dzielenie wspólnych wizji poprzez głęboką więź tworzy zjednoczenie dusz.

Nie buduj więzi emocjonalnej na podstawie cech osobowości, naucz się widzieć swojego partnera sercem. Cechy charakteru często stają na drodze do wyzwolenia miłosnej energii, szczególnie te cechy, które mogą irytować partnera, są dla współżycia najgroźniejsze.

Mów prawdę. Otwarcie rozmawiaj o swoim związku, co oznacza mów, bądź wysłuchany a jednocześnie bądź otwarty na uwagi swojego partnera.

Poddaj się potrzebie kontrolowania, porzuć bierność. Bierność w związku często prowadzi do frustracji, która jest dla współżycia bardzo niebezpieczna. Nie bądź zbyt pasywny ale nie bądź też nachalny – znajdź punkt równowagi w waszym związku.

3. Zaangażuj wszystkie swoje zmysły.
W większości związków wzrok jest najintensywniej „wykorzystywanym” zmysłem. Naucz się angażować wszystkie zmysły w celu wzmagania pożądania w akcie miłości. Warto w tym celu wyeliminować zmysł wzroku poprzez zakrycie oczu partnera, np. specjalną maską. Zacznij od drażnienia zmysłu słuchu – dźwięk Twoich słów, wasza ulubiona muzyka to prawdziwy erotyczny balsam dla uszu. Potem zacznijcie odkrywać centymetr po centymetrze zapach swojego ciała. Pozwól partnerowi z zamkniętymi oczami wąchać twoje ciało od włosów, przez kark, pępek i tak dalej, wszystko powinno odbywać się bardzo wolno i delikatnie, tak żeby partner poczuł esencje Twojego ciała. Następnie zajmij się pieszczotami. Dotykaj swojego partnera w sposób, w który lubi być dotykany. Jeżeli nie wiesz co lubi, osiągając Tantrę na pewno będziesz wiedzieć. Dotykanie można wzbogacić wprowadzając piórka, jedwabne apaszki czy cokolwiek sobie wymyślisz. Smak – poczuj smak ciała swojego partnera odkrywając je na nowo. Możesz dla urozmaicenia dodać jakieś owoce, bitą śmietanę, czekoladę, czerwone wino lub cokolwiek na co masz ochotę. Teraz możesz odkryć oczy swojego partnera, reszta należy do Twojej wyobraźni. Inspiracji możesz szukać pośród seksualnych pozycji Kamasutry.
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/10.02.2011 21:44
Ten to doceni i zrozumie kto to przeżył...
/13.02.2009 00:40
O MATKO TO Z SEKSEM IM CHYBA Z TYDZIEŃ ZCHODZI
/30.10.2008 16:56
łe,myslalam,ze energia czerpana z sexu pozwoli mi odniesc sukces w innych dziedzinach,...