Brak seksu a zdrowie

Brak seksu wpływa negatywnie na zdrowie? Mogłoby się wydawać, że nie ma problemu, bo przecież bez seksu można żyć. To nie do końca prawda...
/ 25.04.2014 13:49

Seks jest nieodzownym elementem istnienia ludzkiego - nie tylko rozładowuje napięcie, ale poprawia koncentrację i nastawienie do życia. Pary z długim stażem mają wiele wspólnych spraw – dom, dzieci, a wtedy seks już nie ma dla nich tak dużego znaczenia.

fot. Fotolia

fot. Fotolia

Brak seksu - czy to zdrowe?

W codziennym zabieganiu ludzie przestają mieć czas na uprawianie seksu. Nic złego się nie dzieje, jeśli seks uprawiają już nie codziennie, ale raz czy dwa razy w tygodniu. Gorzej, jeśli rezygnują z niego wcale, podobnie jak w przypadku osób, które długo pozostają singlami. Czasu na seks, możliwości poznania drugiej osoby nie mają zapracowani single, również w małżeństwie często się nie układa. Mogłoby się wydawać, że nie ma problemu, bo przecież bez seksu można żyć. To nie do końca prawda, bo długotrwała abstynencja seksualna niesie ze sobą wiele negatywnych konsekwencji, również zdrowotnych.

Skutki braku seksu

  • trudność z osiągnięciem orgazmu
  • stany zapalne dróg moczowych
  • niezadowolenie i rozdrażnienie
  • zmiany hormonalne i neurogenne
  • suchość pochwy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/26.12.2016 13:32
To że jesteś sprawny fizycznie, to kwestia skanowania zdrowia i kwestia genetyczna. To że wypowiadasz się na tego typu tematy w takim miejscu jak te, to kwestia zwichniętej psychiki. Koledzy nie żyją, ale przynajmniej za życia wiedzieli czym życie jest :)
/28.05.2014 15:11
Przez bardzo długi okres życia nie uprawiałem seksu .Zbliżam się do 80 ,jestem sprawny fizycznie ,ale wielu moich żonatych kolegów nie żyje.