Przekłute uszy nie chcą się goić – jak sobie poradzić?

Sześć tygodni temu przekułam uszy, po czym robiłam wszystko według zaleceń kosmetyczki. Po sześciu tygodniach i zamianie kolczyków na srebrne z jednego ucha leci ropa z krwią. Co robić? Daga z Łodzi

Jak pomóc zagoić się przekłutym uszom?

Gojenie skóry w miejscu przekłucia płatka ucha niestety trochę trwa, czasem dłużej niż sześć tygodni. Jeśli wcześniej nie nosiłaś srebrnej biżuterii, może być to reakcja alergiczna.

Jeśli wcześniej nosiłaś srebro i nie było żadnych przykrych objawów, to stan zapalny, który wystąpił po zmianie kolczyków, wcale nie musi świadczyć o alergii na srebro (pod warunkiem, że nowe kolczyki faktycznie były srebrne). Włóż ponownie na kilka dni kolczyki lecznicze, później zmień je na tytanowe (najlepiej małe kółeczka, nie wkręty).

Stosuj płyn do dezynfekcji, w razie potrzeby maść Tribiotic z neomycyną. Zabiegi te kontynuuj przez kilka dni, aż do ustąpienia objawów.

Po ustąpieniu stanu zapalnego zrób próbę z kolczykami srebrnymi i złotymi. Niektóre osoby lepiej tolerują biżuterię złotą

Zobacz także: Jak sobie poradzić z trądzikiem i tłustą cerą?

Masz problemy z trądzikiem, suchą skórą, cellulitem albo kosmetykami do pielęgnacji ciała? Zapytaj eksperta jak im zaradzić. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady kosmetologa.