Niewiele osób robi w ten sposób białą kiełbasę, ale kto raz takiej spróbuje nie będzie już nigdy chciał jeść takiej „z wody”. Warto się pomęczyć - oto sposób na białą kiełbasę.
Czytaj więcej
Pierogi to danie, które w polskiej kuchni cieszy się ogromną popularnością. Znajdują się w karcie dań niemal każdej polskiej restauracji, nie tylko z kuchnią regionalną.
Czytaj więcej
Najpopularniejsze ciasto na pierogi robi się z mąki pszennej i jajka, z dodatkiem odrobiny wody. Można też robić ciasto z mąki gryczanej, czy kukurydzianej, czy po litewsku z dodatkiem cebuli. Do pieczonych pierogów najlepiej nadaje się gotowe ciasto francuskie lub kruche.
Czytaj więcej
Majeranek nieodłącznie kojarzy się ze smakiem tradycyjnych polskich mięs, kiełbas, tłustych zup oraz dań z grochu i fasoli. Nic dziwnego – ułatwia trawienie.
Czytaj więcej
Choć zwyczaj biesiady przy grillu pojawił się w Polsce w późnych latach 90., to dość szybko i sprawnie zaadaptowano go do polskich realiów. Obecnie można już mówić o grillowej tradycji, która rokrocznie gromadzi przy symbolicznej „kiełbasce” miliony Polaków.
Czytaj więcej
Kefir to jeden z najstarszych fermentowanych produktów mlecznych, pochodzący z gór Kaukazu. W polskiej kuchni był używany powszechniej niż jogurt. Obecnie jego spożycie w naszym kraju spada na rzecz łagodniejszego w smaku jogurtu, pija się go w połowie gospodarstw domowych (wg badań Pentora).
Czytaj więcej
Polskie tradycje kulinarne są bardzo bogate i różnorodne, bądź co bądź Rzeczpospolita była krajem wielu narodów, jednak w czasach PRL-u gusta nam się spłaszczyły, ujednoliciły i zubożały. Wszyscy kochamy schabowego i pomidorową, ale rzadko zdajemy sobie sprawę skąd to się wzięło.
Czytaj więcej
To nie jest tylko orientalny wynalazek, w staropolskiej kuchni także jadało się mięsa z owocami: z dodatkiem powideł śliwkowych, jabłek, gruszek, wiśni, porzeczek, rodzynek, daktyli i kasztanów.
Czytaj więcej