POLECAMY

Mały psiak o wielkim sercu. Poznaj charakterystykę pinczerów miniaturowych, czyli ratlerków!

Pinczery miniaturowe są niezwykle lojalne i oddane. Pomimo niewielkich rozmiarów z pewnością staną w obronie swojego pana albo pani!
Weronika Kwaśniak / 11 miesięcy temu
Mały psiak o wielkim sercu. Poznaj charakterystykę pinczerów miniaturowych, czyli ratlerków! fot. Fotolia

Pinczer miniaturowy, popularnie zwany ratlerkiem, to jeden z najmniejszych psów domowych. Chociaż traktuje się go raczej jako psiaka do towarzystwa, z powodzeniem może pełnić również funkcję stróża. Niewielkie rozmiary nie przeszkadzają mu w skutecznym odstraszeniu intruza - na jego widok wszczyna alarm, który będzie doskonale słyszalny na całym osiedlu ;-) Ratlerek może zamieszkać nawet w kawalerce, jest też doskonałym psem rodzinnym - uwielbia dzieci.

Wygląd pinczera miniaturowego

Sierść ratlerka jest krótka i lśniąca, zazwyczaj czarna z podpalaniem, czekoladowa lub w odcieniach rudego. Uszy wysoko osadzone, nadające psiakowi czujny wygląd. 

Pinczer miniaturowy osiąga maksymalnie 30 cm wysokości. Jego waga waha się od 3,5 do 6 kg. 

Samojed: charakterystyka rasy psów

Temperament pinczera miniaturowego

Ratlerki są niezwykle żywiołowe. Wbrew pozorom, nie domagają się jednak ciągłego bycia w centrum uwagi - chętnie dostosują się do codziennego rytmu dnia domowników. Właściwie doskwiera im tylko jedno: nienawidzą samotności! Pomimo że uwielbiają życie rodzinne i na ogół świetnie dogadują się z dziećmi, zawsze wybierają sobie jednego członka rodziny, który staje się ich ukochanym.

Pinczery miniaturowe są niezwykle lojalne i oddane. W razie niebezpieczeństwa stają w obronie pana lub pani. Ta rasa jest niezwykle inteligentna, więc szkolenie nie jest czasochłonne. Ratlerki są nieufne wobec obcych i dość hałaśliwe - to z pewnością nie psiaki, które mogłyby mieszkać w domach miłośników ciszy i spokoju.

Jamnik: charakterystyka rasy

Pielęgnacja pinczera miniaturowego

Większość ratlerków ma doskonałą odporność i nie są zbyt podatne na choroby. Trzeba regularnie skracać im pazury, które szybko rosną i mogą sprawiać ból. Ratlerka wystarczy kąpać 3-4 razy do roku. Rasa ta ma tendencje do osadzania się kamienia nazębnego, dlatego należy kontrolować stan uzębienia pinczerów. 

Te psiaki są wrażliwe na zimno, dlatego podczas mrozów należy zapewnić im ochronne ubranka, zakładane na spacery. 

Basset: charakterystyka rasy psów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)