Zdrowe herbatki domowe

Półki sklepowe uginają się od przeróżnych herbat dobrej jakości, co nie oznacza, że nie możemy przygotować herbaty własnoręcznie. Wówczas będziemy mieli pewność, że jest całkowicie naturalna i zdrowa. Poza tym możemy przygotować herbatę naprawdę wyśmienitą w smaku.

Półki sklepowe uginają się od przeróżnych herbat dobrej jakości, co nie oznacza,  że nie możemy przygotować herbaty własnoręcznie. Wówczas będziemy mieli pewność, że jest całkowicie naturalna i zdrowa.

Domowe herbatki przygotowuje się w bardzo prosty sposób, wymagają jedynie odrobię czasu i cierpliwości, zanim skosztujemy wyśmienitego w smaku napoju.

Zdrowe herbatki domowe

Herbata wiśniowa

Świeże liście umyte i osuszone ciasno układamy w słoiku, dokładnie zamykamy i zostawiamy na 10 dni. Po tym czasie wyjmujemy je i rozkładamy na blaszce do ciasta i zostawiamy w suchym miejscu do wysuszenia. Liści nie należy pozostawiać na słońcu, ponieważ mogą zbyt szybko się przesuszyć i będą łamliwe. Po wysuszeniu drobno kroimy listki i herbata jest już gotowa do spożycia.

Herbata z dzikiej róży

Owoce dzikiej róży należy wysuszyć. Herbata ta zwiera mnóstwo witaminy C.

Herbata jabłkowa

Skórkę z grubo obranych winnych jabłek wysuszyć w piekarniku. Po wysuszeniu skórka powinna mieć kolor ciemnobrązowy. Następnego dnia pokroić i włożyć do słoika. herbata jest już gotowa do zaparzenia.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)