POLECAMY

Czego NIE wolno jeść przy nadczynności tarczycy?

Nadczynność tarczycy wymaga utrzymywania specjalnej diety. Zobacz, jakie produkty nie powinny się w niej znaleźć!
Czego NIE wolno jeść przy nadczynności tarczycy? fot. Fotolia

Jak objawia się nadczynność tarczycy?

Choć schorzenie to jest zdecydowanie rzadsze niż niedoczynność tarczycy, dotyka coraz większą grupę osób. Do głównych jej objawów zaliczamy rozdrażnienie, spadek wagi ciała, problemy z koncentracją i uderzenia gorąca.

Jak produkty powinnaś jeść przy niedoczynności tarczycy?

Przede wszystkim stawiaj na te, które są źródłem witaminy A. Mowa o marchewkach, paprykach i brzoskwiniach.  Dobrym pomysłem jest też włączenie do diety produkty bogate w witaminę C (natka pietruszki, czerwona papryka, pomarańcza, cytryna) oraz B1 (jaja i kasze). Dodatkowo pamiętaj, by częściej jadać chude mięso (w tym ryby) i nabiał. Cała dieta powinna być lekkostrawna.

Jakich produktów nie powinnaś jeść przy niedoczynności tarczycy?

  • Kapusta, brokuły, kalarepa oraz chrzan i rzodkiewka - produkty te nasilają problemy z tarczycą, jeśli pojawiło się powiększenie gruczołu
  • Napoje zawierające kofeinę - mogą sprawić, że będziesz czuć się zdekoncentrowana, roztrzęsiona, a w najgorszym przypadku mogą spowodować ataki paniki.

Dowiedz się więcej:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Orientuje się ktoś może czy jak się chce schudnąć, a choruje się na tarczycę to czy można się wspomagać naturalnymi tabletkami? Mam jedne na oku, łyka się je 3 razy dziennie, ale właśnie nie wiem czy mogę...