łóżko, śniadanie

Dieta na dobry seks

Prawidłowo zbilansowana dieta poprawia aktywność seksualną mężczyzn.
/ 08.12.2008 10:43
łóżko, śniadanie
Menu bogate w chudy nabiał, owoce morza, ryby i rośliny strączkowe dostarcza selen i cynk (wspomagają potencję) oraz białko, z którego wytwarzany jest tlenek azotu niezbędny do osiągnięcia erekcji.

W diecie kochanków nie może też zabraknąć warzyw i owoców. Mają dużo błonnika, który chroni przed otyłością. A to właśnie nadwaga i objadanie się są przyczyną obniżenia sprawności seksualnej u mężczyzn – uważa dr Andrzej Depko, seksuolog. Otyli panowie mają mniej testosteronu, a więcej estrogenów (żeńskich hormonów płciowych) wytwarzanych w tkance tłuszczowej. Ponadto zbyt tłusta dieta powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, odbija się też negatywnie na sprawności seksualnej.

Diety wysokotłuszczowe, np. Atkinsa, niekorzystnie wpływają na serce – potwierdzają amerykańscy naukowcy. W menu jest za dużo białka i cholesterolu, a za mało kwasu foliowego. Powoduje to wzrost poziomu homocysteiny w organizmie. Substancja ta uszkadza naczynia krwionośne i zwiększa krzepliwość krwi, co podwyższa ryzyko choroby wieńcowej.