Karate Kyokushin

Karate Kyokushin to jeden z najtwardszych stylów karate. Trening kyokushin karate opiera się głównie na 3 elementach: Kihon - czyli techniki podstawowe, Kata - czyli "walka z cieniem" oraz Kumite - czyli wolna walka. Kumite jest kwintesencją kyokushin karate. Masutatsu Oyama twierdził, że karate bez walki, jest tylko tańcem.
/ 25.10.2006 15:15
karate
SAMOOBRONA - TECHNIKA WALKI - SIŁA

Karate Kyokushin ('ekstremum prawdy') to jeden z najtwardszych stylów karate. Twórcą stylu był Masutatsu Oyama. Stworzona przez niego Światowa Organizacja Kyokushinkaikan była do momentu jego śmierci w 1994 roku największą organizacją sztuk walki na świecie.

Trening kyokushin karate opiera się głównie na 3 elementach:
  • Kihon - czyli techniki podstawowe. Kihon ma na celu nauczenie adepta sztuki karate prawidłowej techniki uderzeń oraz bloków.
  • Kata - czyli "walka z cieniem". Kata są tradycyjnym sposobem przekazywania wiedzy o karate. W średniowiecznej Okinawie, skąd wywodzi się karate, wprowadzono przepis zabraniający mieszkańcom posiadania wszelkiej broni - nawet noży i siekier, zabroniono także uprawiania sztuk walki. Aby obronić się, ludzie wymyślali różne układy walki, czyli kata, które umożliwiały ćwiczenie w samotności (w obawie przed donosicielami). Praktykowanie kata umożliwia też trening najgroźniejszych technik bez narażenia życia współćwiczących.
  • Kumite - czyli wolna walka. Kumite jest kwintesencją kyokushin karate. Masutatsu Oyama twierdził, że karate bez walki, jest tylko tańcem.
Akademia Ruchu
ul. Ruska 47-48A Wrocław
www.akademiaruchu.com.pl