POLECAMY

Karate Kyokushin

Karate Kyokushin to jeden z najtwardszych stylów karate. Trening kyokushin karate opiera się głównie na 3 elementach: Kihon - czyli techniki podstawowe, Kata - czyli "walka z cieniem" oraz Kumite - czyli wolna walka. Kumite jest kwintesencją kyokushin karate. Masutatsu Oyama twierdził, że karate bez walki, jest tylko tańcem.
karate
SAMOOBRONA - TECHNIKA WALKI - SIŁA

Karate Kyokushin ('ekstremum prawdy') to jeden z najtwardszych stylów karate. Twórcą stylu był Masutatsu Oyama. Stworzona przez niego Światowa Organizacja Kyokushinkaikan była do momentu jego śmierci w 1994 roku największą organizacją sztuk walki na świecie.

Trening kyokushin karate opiera się głównie na 3 elementach:
  • Kihon - czyli techniki podstawowe. Kihon ma na celu nauczenie adepta sztuki karate prawidłowej techniki uderzeń oraz bloków.
  • Kata - czyli "walka z cieniem". Kata są tradycyjnym sposobem przekazywania wiedzy o karate. W średniowiecznej Okinawie, skąd wywodzi się karate, wprowadzono przepis zabraniający mieszkańcom posiadania wszelkiej broni - nawet noży i siekier, zabroniono także uprawiania sztuk walki. Aby obronić się, ludzie wymyślali różne układy walki, czyli kata, które umożliwiały ćwiczenie w samotności (w obawie przed donosicielami). Praktykowanie kata umożliwia też trening najgroźniejszych technik bez narażenia życia współćwiczących.
  • Kumite - czyli wolna walka. Kumite jest kwintesencją kyokushin karate. Masutatsu Oyama twierdził, że karate bez walki, jest tylko tańcem.
Akademia Ruchu
ul. Ruska 47-48A Wrocław
www.akademiaruchu.com.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/10 lat temu
karate nie jest dla mięczaków chudych i zamotanych przedewszystkim trzeba umiec zrobic szpagat bo inaczej na pokazach ktos może ci ktos poprostu zrobic krzywde, w telewizji pokazywali jak chłopak 15 letni umarł na przepuchline zacznij od tego że pocwicz sobie stan na rękach albo na jednej ręce to jest podstawa i uczymaj się tak 2 i pół godziny przypomina że w tygodniu jest aż 5 egzaminów kiedy nie zdasz wszyscy będą cie przezywac od brudasai nieuka i takie tam upokożenie to najgorsza żecz mój kolega miał 12 razy operace na szycie martwicy bo kolega go udeżył paltom
/9 lat temu
Powiem jedno: żal mi Ciebie kolego!!! nie wiem kto Ci tego wszystkiego naopowiadał... No ale skoro wierzysz we wszsytko co opowiadają Ci koledzy no to życzę powodzenia. Ciekawe kto umie utrzymać się 2,5h na jednej ręcę? No aż nie mogę się przestać śmiać. No i zaznaczam że trenuję ten styl, a nie mówię tu o tym co ktoś kiedyś mi opowiadał;p